ALMANYA ROMANTİK YOL TURU


ISTANBUL – FRANKFURT – REN VADİSİ
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Gezinet kontuarında saat 06.00’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1587 sefer sayılı uçağı ile saat 08.15’te Frankfurt’a hareket. Yerel saat ile 10.35’te Frankfurt’a varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Frankfurt şehir turu. Paulskirche, Maintower, Gothe’nin Evi, Aziz Paul Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Sonrasında, tablo güzelliğinde kasabalar, romantik kırlar, görkemli şato ve katedraller ile süslü Ren Vadisi ve vadinin en önemli şehirlerinden biri olan Heidelberg ve kalesi görülecek yerler arasındadır. Geceleme Ren bölgesi otelinizde.
REN VADİSİ – WÜRZBURG – WIKERSHEIM – ROTHENBURG
Sabah kahvaltısından sonrası Würzburg’a transfer. Almanya’nın Bavyera eyaletinde yer almakta olan ve 5. Büyük şehir olan Würzburg gezimizde, Kraliyet Sarayı, Rezidenz Platz ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Ardından 12.yy’dan kalma Wikersheim Kasabası ve Şatosu, görülecektir. Rothenburg’a transfer. Almanca’da Kırmızı anlamına gelen “Rot” kelimesi ile  Kale anlamına gelen “Burg” kelimelerinden ismini almıştır. Dünya savaşı esnasında savaştan en az etkilenen şehirlerden biridir. Bu güzel şehirde yapılacak gezi sonrası, Noel köyü olarak bilinen meydandaki yürüyüş yolunda alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
ROTHENBURG – DİNKELSBÜHL – NORDLINGEN – AUSBURG
Sabah kahvaltısının ardından Dinkelsbühl şehrinine hareket. Aziz George Katedrali ve 13.yy’dan önce kilise olan daha sonra Külliye’ye çevrilen Külliye Evi görülecektir. Sonrasında ise dev bir meteor krateri üstüne kurulmuş olan Nordlingen panoramik gezimizin ardından Ausburg’a varış. Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutları, panoramik görülecektir. Geceleme otelinizde.
AUSBURG
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak organize edilecek olan Münih & Salzburg turu (75 Euro). Geceleme otelinizde.
AUSBURG – FUSSEN
Sabah kahvaltısından sonrası Fussen’e hareket. Varışımıza istinaden Schloss Neusschwanstein Şatosu’na gidiyoruz. Romanist stilde yapılan bu kale Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. Gezimiz bitiminde otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
FUSSEN – BODENSEE GÖLÜ
Sabah kahvaltısının ardından Avrupa’nın 3. Büyük gölü olarak bilinen Ren Nehri’nin de bağlandığı Almanya, İsviçre ve Avusturya’nın kesiştiği ve ülkelere ait adaların olduğu; Konstanz, Meersburg, Unteruhldingen, Uberlingen, Friedrichshafen ve Lindau şehirlerine kıyısı olan Bodensee’ye hareket. Varışımızın ardından alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman. Ayrıca Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan, gece hayatı ve Casinoları ile meşhur St.Gallen-Bodensee görülecek yerler arasındadır. Geceleme Bodensee bölgesi otelinde.
BODENSEE GÖLÜ
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak organize edilecek olan Zürih&Bern turuna katılabilirler (75 Euro). Geceleme otelinizde.
BODENSEE GÖLÜ – STUTTGART – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından Stuttgart havalimanına transfer. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Avrupa’nın en ünlü Outlett şehri olan Metzingen’de yüksek oranlara varan indirimlerden yararlanarak dünyaca ünlü markaların ürünlerini satın alabilecekleri alışveriş turuna katılabilirler (20 Euro). Keyifli alışverişimizden sonra Stuttgart havalimanına transfer, Türk Havayolları’nın TK 1706 seferi ile saat 18.55’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Havayolları ile İstanbul – Frankfurt / Stuttgart -İstanbul parkurunda uçak bileti,
* Havalimanı vergileri,
* 3*/4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,
* Alan/otel/alan transferleri,
* Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
* Frankfurt, Ren Vadisi, Heidelberg, Würzburg, Wikersheim, Rothenburg, Ausburg, Fussen ve      Bodensee panoramik şehir turları,
* Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri.
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Vize ücreti, servis bedeli (120 Euro)
* Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,
* Müze ve ören yerleri girişleri,
* Rehber ve şoför tipleri,
UÇUŞ DETAYLARI
* TK 1587 İSTANBUL – FRANKFURT 08:15 – 10:35
* TK 1706 STUTTGART – İSTANBUL 18:55 – 22.45
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com