ASSOS ÇANAKKALE VE TRUVA TURU

1.GÜN : HAREKET

21.00 ‘de misafirlerimiz ile birlikte, otobüs içi ikramlar eşliğinde Altınoluk bölgesine doğru yol alıyoruz.Sabah saatlerinde İDA Dağ’ı eteklerinde oksijen oranının en yüksek olduğu Altınoluk’a varış.

2.GÜN :

BEHRAMKALE – ASSOS – HASANBOĞULDU – TAHTAKUŞLAR

Sabah alınan açık büfe kahvaltı sonrası, Tanrı Zeus’un Truva savaşını yönettiği, dünyanın ilk güzellik yarışmasına ev sahipliği yapmış antik dönemde İda olarak adlandırılan Kaz Dağı’na hareket ediyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardından rehberimizin bilgilendirmesi ile Hasanboğuldu adı verilen göleti görüyoruz (Hasan ile Emine’nin Dramatik Öyküsü). Ardından 13. yy. Moğol baskısından kaçıp Anadolu’ya gelen ve daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in “Rahatınız iyi ise burada kalınız” demesiyle bölgeye yerleşmiş olan Tahtacı Türkmenlerin köyü olan Tahtakuşlar Köyü’ne gidip buradaki Etnografya Galerisini ziyaret ediyoruz. Tahtakuşlar ziyaretimizin ardından zeytinyağı fabrikasında zeytin ve yağı hakkında rehberimiz bilgi veriyor, tadına bakıyoruz ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında kebap menüsü şeklinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından bugün Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, tam karşınızda Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Assos İskelesine doğru inerken 3 km uzunluğundaki surları, Kral Mezarları, Agora ve Tiyatroyu görüyoruz. İskelede verilen kısa bir dinlenme molasının ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN :
TRUVA ANTİK KENTİ – ÇANAKKALE ŞEHİTLİK ABİDESİ
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının sonrasında otelden ayrılarak, tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva ( Troya ) Antik Kentine varış. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek rehberimizin bilgilendirmesi eşliğinde gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva antik kenti gezimizin ardından Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiyoruz. Eceabat’a vardıktan sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adı Kitre olan Alçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda Bandırma – Karacabey üzerinden yolumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde İnegöl’de akşam yemeğimizi alıyoruz.Verilen molalarla birlikte 02:00’de Ankara’ya varış ve gezimizin sonu.Bir başka gezilerimizde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

GEZİLİP GÖRÜLCEK YERLER

**Altınoluk
**Behramkale
**Assos
**Hasanboğuldu
**Tahtakuşlar
**Kaz Dağı
**Akrapol
**Kral Mezarları
**Agora ve Tiyatro
**Truva Antik Kenti
**Çanakkale Şehitlik Abidesi
**Truva Atı
**Ecebat
**57. Alay Şehitliği

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otelde 1 Gece Y.P Konaklama
* Man Fortuna – 0 403 veya Travego Mercedes Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Programda belirtilen tüm geziler
* Otobüs İçi İkramlar
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* 2 Öğle Yemeği
* 2 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Tüm Vapur-Feribot Geçişleri
* Profesyonel Rehberlik ve Refakat Hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Kişisel Harcamalar

21:00 – Sıhhıye Adliye
21:15 – Kızılay Güvenpark
21:25 – Bahçelievler Milli Kütüphane

Okulunuz, grubunuz veya kurumunuza özel tur programı ve fiyatları için lütfen acentemizle iletişime geçiniz.
Minimum 15 kişi ve üstü sayıdaki kişilere bu programı istenilen tarihte uygulayabiliriz…

Ankara Merkez Ofis : 0312 419 07 19

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com