BALKANLARDA 5 ÜLKE TURU | PEGASUS HAVAYOLLARI


İSTANBUL – ÜSKÜP
İstanbul Sabiha Gokcen  Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Gezinet Kontuarı önünde  saat 08:00’da buluşma. buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’na ait PC 711 sefer sayılı uçakla saat 10:25’de Üsküp’e hareket.Yaklaşık 1  saatlik yolculuğun ardından 10:55’de  Üsküp’e varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle hareket ediyoruz Ardindan Üsküp şehir turu için havalimandan hareket ediyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Turkçarşısi, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları,hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi, Üsküp’ün panaromik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz,Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile hotele yerlesme.aksam yemegi hotelde aliyoruz.Geceleme hotelde.
ÜSKÜP – KALKANDELEN – MANASTIR – RESNE – OHRİD (280 Km)
Otelde alınacak kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz..Ilk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Ardindan Demir hisar uzerinden Manastır(Bitola) kentine variyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Ohride hareket.  Ardından Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varis ardından Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.
ÜSKÜP – SV NAUM (80 Km)
Otelde alınacak kahvaltının ardından, St Naum – Resne – Manastır (Bitola) Ohri turuna hareket. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında , Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır . Ohrid te alisveris icin serbest zaman.Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.
OHRİD – TİRAN – BUDVA (305 Km)
Otelde alınacak kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük islemlerimizi yaptırıp Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. kısa bir yolculuğun ardından, Muriqan Arnavutluk sınır kapısına varıyoruz . Gümrük islemlerimizi yaptırıp sonrasında dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geciyoruz ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Budva  ya varis.Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.
BUDVA – ST. STEFAN – KOTOR – TREBİNJE – DUBROVNİK (125 Km)
Otelde alınacak kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. ilk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir  mola sonrasinda  duragimiz muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardindan Karadagda son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor… Burada Stari Grad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız.Ardindan aksam saatlerinde Trebinje deki otelimize transfer. (Yesil pasaport olanlara ve shengen vizesi olanlara  Dubrovnik aksam turu yapacağımız Dubrovnik  panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer.)Geceleme ve aksam yemegi  otelimizde .
TREBİNJE – MOSTAR – SARAYEVO (247 Km)
Otelde alınacak kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Mostar  a hareket. ilk olarak Mostar’a gidiyoruz. Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz Sonrasında, Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz.. Sarayevo ya transfer Sarayevodaki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemegi otelimizde.
SARAYEVO – BELGRAD (320 Km)
Otelde alınacak kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardindan ve Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni Turun bitimi ile birlikte yola çıkıyoruz. Önce Tuzla  yolu ile sınıra geliyor pasaport işlemlerimizden sonra , yola devam ediyor ve  oglen geç saatlerde Belgratta oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Belgrattaki otelimizde.
BELGRAD – İSTANBUL
Otelde alınacak kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardindan Belgrad şehir turumuzu yapıyor ve yürüyerek tarihi dokuyu geziyoruz.Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.  Kale içini surları , anıtları , Damat Ali paşa türbesini , Sokullu çeşmesini (1521-1878) diğer Osmanlı izlerini takip edip Tuna ve Savanın birleştiği noktada ki beyaz Beyler kentine veda ediyoruz.Turumuzun bitimi ile özel otobüslerimizle Belgrad ’havalimanina transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Pegasus Havayolları’nın PC 894 sefer sayılı uçağı ile saat 16:05’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:50’de varış ve turumuzun sonu.

Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama ve Tüm Turlar Dahil !!
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Pegasus Havayolları ile İstanbul (Saw) – Üsküp // Belgrad – İstanbul (Saw) Uçak Bileti,
* Havalimanı Vergileri,
* Alan – Otel – Alan Transferleri,
* Belirtilen Otellerde yada Benzerlerinde 7 Gece – 8 Gün Yarım Pansiyon Konaklama,
* Panaromik Şehir Turları,
* Programlarda Belirtilen Tüm Turlar,
* Türkçe Rehberlik Hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)
* Programda Belirtilmemiş Turlar ve Kişisel Harcamalar,
* Otel Ekstraları , Öğle Yemekleri ve İçecekler,
UÇUŞ DETAYLARI
* PC 711 İSTANBUL – ÜSKÜP 10:25 – 10:55
* PC 894 BELGRAD – İSTANBUL 16:05 – 18:50
OTEL BİLGİSİ
* Üskup : 4* OK Hotel vb.
* Ohrid : 4* Drim Hotel vb.
* Budva : 4* Residence Hotel vb.
* Trebinje :  4* Leotar Hotel vb.
* Sarayevo : Sarajevo Hotel vb. 4*
* Belgrad : Astoria Hotel vb. 4*

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com