BALTIKLAR – POLONYA TURU


İSTANBUL – VARŞOVA – KRAKOW
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 09.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1765 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.25’de Varşova’ya hareket ve yerel saat ile 13.45’de varışın ardından Varşova şehir turu. Kral Yolu’nu takip ederek Üç Haç Meydanı, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı görülecektir. II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin yeniden inşa edilmiş merkezi olan Eski Şehir bir sonraki durağımız. III. Zygmunt’un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Krakow’a otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
KRAKOW
Sabah kahvaltısının ardından Krakow şehir turu. Turumuz sırasında Wawel Sarayı Kompleksi, Vistülü (Wisla) Nehri, Maria Magdelena Meydanı, 12 Havariler Kilisesi, Aziz Meryem Kilisesi ve Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Auschwitz turuna katılabilirler (40 Euro). 1940 yılında Naziler tarafından Oswiechim kasabasının dış tarafında kurulmuş, savaş sonrasında soykırımın kanıtlarını sergileyen bir müze haline gelmiş toplama kampında çok sayıda insanın Ölüm Duvarı’nda hayatını kaybettiği 11 numaralı blok, 70.000’den fazla kişinin öldüğü gaz odaları ve daha sonra Oswiechim’den yaklaşık 3 km. uzaklıktaki Brzezinka’daki eski bir köyde kurulan Auschwitz II Birkaneu kampı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.
KRAKOW – VARŞOVA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Wielickzka Tuz Madenleri turuna katılabilirler (45 Euro). 13. y.y’dan itibaren aralıksız işletilen ve 1978 yılında UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne alınan tuz madenleri turistler için 3 seviyeye bağlanmakta ve 135 metre derinliğe ulaşma imkanı tanınmaktadır. Avrupa’nın madenle bağlı bu en büyük müzesinde yer altı pasajları, Krakow Tuz Müzesi odaları, şapeller, kliseler ve Tuz Madeni Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Varşova’ya hareket. Varışımızı takiben otele yerleşme. Geceleme otelimizde.
VARŞOVA – KAUNAS
Sabah kahvaltısının ardından Litvanya’ya hareket. Turumuzun en uzun süren otobüs yolculuğu ile (400km / 6 saat) Kaunas’a varış. Varışı takiben Kaunas şehir turu. Yürüyerek yapılacak turumuzda eski şehir, Kaunas Kalesi, Perkunas’ın evi, Holy Trinity Klisesi, St. Paul ve St. Peter katedralleri, St. Gerorge Klisesi ve St. Michelle Klisesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.
KAUNAS – VILNIUS – SIAULIAI – RİGA
Sabah kahvaltısının ardından Vilnius’a hareket ve şehir turu. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan Vilnius şehir merkezini geziyoruz. Katedral Meydanı ve Vilnius Katedrali, Meclis Meydanı ve şehir surları göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında Letonya’nın Başkenti Riga’ya hareket. Yol üzerinde Siauliai şehrindeki ünlü Haçlar Tepesi’ni göreceğiz. Riga’ya varış ve otele yerleşme. Geceleme otelimizde.
RİGA
Sabah kahvaltısının ardından dünyanın en iyi korunmuş tarihi şehirlerinden biri olan Riga şehir turu. Ondördüncü yüzyıl yapısı Riga Kalesi, St. Jacob’s Kilisesi, Brotherhoods of the Blackheads Evi, ilginç hikayesi ile ünlü büyük ve küçük Guildhalls ile Kediler Evi, eski şehir duvarları, Dom Kilisesi, tiyatro ve Parlemento Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası dileyen konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek olan Dauvaga nehir turumuza katılabilir (35 Euro), Riga’yı bir başka perspektiften görme fırsatı yakalayabilirler ya da kırsal Baltık kültürünü tanımak isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Etnografya Müzesi turuna katılabilirler (30 Euro). Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
RİGA – TALLİNN
Kahvaltının ardından Tallinn’e hareket. Dört saat süren yolculuğun ardından Tallinn’e varış ve şehir turu. Ortaçağın en eski kentlerinden biri olan Tallinn gezisinde, eski şehir meydanı, Toonmpea Kalesi, Dome Katedrali ve Niguliste Kilisesi görülecek yerler arasında. Şehir turunun ardından serbest zaman, Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra Viking Köyü’nde akşam yemeği turu (40 Euro). Geceleme otelimizde.
TALLİNN – HELSİNKİ – İSTANBUL
Kahvaltının ardından limana hareket. Saat 07.30’da feribotla Helsinki’ye geçiş ve şehir turu. Senato Meydanı (Senaatintori), Neoklasik stilde yapılmış katedral, üniversite binası, Uspenski Ortodoks Katedrali, eski balık pazarı ve liman görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun bitiminde isteyen misafirlerimiz için ekstra Suomelinna Adası turu (45 Euro). Tur sonrası havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1764 sefer sayılı uçuşu ile 18.25’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Varşova / Helsinki – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,
* Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
* Alan – otel – alan transferleri ve şehirler arası transferler,
* Seçilen kategori otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,
* Panoramik Krakow, Varşova, Kaunas, Vilnius, Riga, Tallin ve Helsinki şehir turları,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Seyahat sağlık sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
*— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)
—* Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
—* Ekstra turlar,
* Otel Ekstraları ve Kişisel Harcamalar,
UÇUŞ DETAYLARI
* TK 1765 İSTANBUL – VARŞOVA 12:25 – 13:45
* TK 1764 HELSİNKİ – İSTANBUL 18:25 – 21:50
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com