BALTIKLAR – RUSYA TURU


İSTANBUL – MİNSK
Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 10.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 283 seferi ile saat 12.30’da Minsk’e hareket. Yerel saat ile 15.00’da varış. Varışımızı takiben alanda bekleyen özel otobüsümüzle Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk şehir turu. Turumuz sırasında 1642’de inşa edilmiş olan Cathedral of The Holly Ghost, “Altın Kilise” diye de adlandırılan Peter and Paul Katedrali, 1950 yılında hasar gördükten sonra Stalin mimarisinde renove edilen Maryinsky Katedrali, Akademik Opera ve Bale Tiyatrosu Binası, Ticaret Merkezi, şehrin küçük bir kale gibi inşa edilmiş olan restoranı ile ünlü en önemli eğlence merkezi Troitsky Estate’i de görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Gala yemeği ve Eğlence turuna katılabilirler. (55 Euro). Geceleme otelimizde.
MİNSK – VILNIUS
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Stallin Hattı turuna katılabilirler. (35 Euro).Öğleden sonra Vilnius’a hareket ve şehir turu. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan Vilnius şehir merkezini geziyoruz. Katedral Meydanı ve Vilnius Katedrali, Meclis Meydanı ve şehir surları göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam arzu misafirlerimiz ekstra ‘’Lokal Restaurat’ında Akşam Yemeği’’ turuna katılabilirler. (30 Euro) Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
VİLNİUS – RİGA
Sabah kahvaltısının ardından Letonya’nın Başkenti Riga’ya hareket. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile ekstra Trakai & Kaunas turu. (25 Euro). Litvanya’nın eski başkenti olan Trakai, göller, tepeler ve ormanlık alan üzerine kurulmuş olan ve günümüzde hala Karaim Türkleri’nin yaşadığı bölgedir. Litvanya’nın ikinci en büyük şehri olan Kaunas’da 13. Yüzyıl’dan kalma kale, tarihi şehir merkezi, beyaz kuğu olarak adlandırılan Bazilika, St. Francis kilisesi, Cizvit manastırı, Perkunas evi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Dünyanın en iyi korunmuş tarihi şehirlerinden biri olan Riga’ya hareket ve şehir turu. 14. Yüzyıl yapısı Riga Kalesi, St. Jacob’s Kilisesi, Brotherhoods of the Blackheads Evi, ilginç hikayesi ile ünlü büyük ve küçük Guildhalls ile Kediler Evi, eski şehir duvarları, Dom Kilisesi, tiyatro ve Parlemento Binası görülecek yerler arasındadır. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra ‘’Leton Lokal Restaurant’da Akşam Yemeği’’ turuna katılabilirler. (35 Euro) Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
RİGA – TALLİNN
Sabah kahvaltısının ardından Tallinn’e hareket. İki saat süren yolculuğun ardından Tallinn’e varış ve şehir turu. Ortaçağın en eski kentlerinden biri olan Tallinn gezisinde, eski şehir meydanı, Toompea Kalesi, Dome Katedrali ve Niguliste Kilisesi görülecek yerler arasında. Şehir turunun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Rocca Al Mare turu. (35 Euro). Bu turumuzda 18. Yüzyıl Estonya’nın kırsal yaşamına teatral tanık oluyoruz. Tur sonrası otelimize transfer.  Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra Viking Köyü’nde akşam yemeği turu (40 Euro). Geceleme otelimizde.
TALLİNN
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra  tam gün Helsinki turu. (65 Euro). Görülecek yerler arasında Helsinki katedrali, hükümet sarayı, belediye binası, market meydanı, Ortodoks katedrali ve Havis Amanda heykeli. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
TALLİNN – ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısının ardından St. Petersburg’a hareket ve şehir turu. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Rus gecesi turuna katılabilirler. (60 euro). Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Pavlovsk Sarayı turuna katılabilirler (50 Euro). I. Paul tarafından yaptırılan 18. yy. Klasik Rus Mimarisi’nin en güzel örneklerinden olan saray ve binaları. Çar Paul’un Avrupa gezileri sonrası inşa edilen kompleks, iç mimarisi ve sahip olduğu eserlerle Avrupa’nın en güzel ve en zengin saraylarından biri olarak anılmaktadır. Özellikle “Taht Odası” süslemeleriyle göz kamaştırıcı. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz öğleden sonra ekstra Petergoff Sarayı turuna katılabilirler (50 Euro). Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman. Aksam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Troika Restoran’daki gala yemeğine katılabilirler (70 Euro). Geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG-İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması akşam transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Neva Nehri gezisine katılabilirler (25 Euro). Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek ‘’Hermitage Müzesi Turu’’na katılabilirler (50 Euro). Hermitage dünyanın en büyük sanat müzelerinden birisidir. Katerina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi günümüzde dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapar. 1760’dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği bu muhteşem binalar Barok mimarisinin başyapıtları arasındadır. Günümüzde 1057 adet oda ve salonda Da Vinci, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergilenmektedir. Tur sonrası Özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 402 sefer sayılı uçuş ile saat 18.45’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.10’da ve turumuzun sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Hava Yolları ile İstanbul –  Minsk / St. Petersburg  – İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti,
* Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
* Seçilen kategori otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,
* Panoramik olarak yapılacak St. Petersburg, Tallin, Riga, Vilnius ve Minsk şehir turları,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
—* Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
* Yurtdışı Çıkış Harcı (15 TL)
—* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
UÇUŞ DETAYLARI
*TK 283 İSTANBUL – MİNSK 12:30 – 15:00
*TK 402 ST.PETERSBURG – İSTANBUL 18:45 – 21:10
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet,  havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.

Bu tur veya başka bir program ile ilgili size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için Ankara Merkez ofisimiz ile iletişime geçiniz:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com