BÜYÜK İTALYA TURU


İSTANBUL – TORİNO – MİLANO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezinet Kontuarı önünde saat 06.00’da buluşma. Türk Hava Yolları’nın TK 1309 sefer sayılı uçağı ile saat 08.40’ta Torino’ya hareket ve yerel saat 10.40’ta varış. Varışımızın ardından Torino şehir gezisi. Şehir gezisinin ardından Milano’ya hareket ediyoruz. 2 buçuk saat sürecek yolculuğun ardından Milano’ya varıyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Advittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa’nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo Kilisesi ve Meydanı, La Scala Operası bulunmaktadır. Turumuzun ardından otele transfer ve geceleme otelinizde.
MİLANO – VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından Venedik’e hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra düzenlenecek olan Verona Gezisi’ne katılabilirler (20 Euro). Görülecek yerler arasında Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30’da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları bulunmaktadır. Gezimizin ardından otele transfer ve geceleme otelinizde.
VENEDİK – FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Venedik şehir turu. Panoramik şehir turunda San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Gezisi’ne katılabilirler (25 Euro). Turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Floransa’ya transfer. Varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turunda Duomo, Uffizi Sarayı, Michelangelo Meydanı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Santa Croce Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelinizde.
FLORANSA
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Toscana Gezisi’ne katılabilirler (90 Euro). San Gimignano, Pisa ve Siena olmak üzere üç farklı geziden oluşan, tam günlük bu ekstra tur boyunca unutulmaz manzaralar ve görkemli yapılar sizi bekliyor. Bu turumuz üç farklı ayaktan oluşmaktadır; San Gimignano, Pisa ve Siena gezileri. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyılda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret edilecektir. Misafirlerimiz burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlüdür. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, Palazzo Publico (Belediye Binası) bulunmaktadır. İtalya’nın keyifli yemeklerini tatma ve aynı zamanda Toscana’nın güzel şaraplarını alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesidir. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.
FLORANSA – ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya transfer. Roma’ya varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turunda  Colosseum, Venedik Meydanı, Vatikan ve San Pietro Bazilikası, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma gece turuna katılabilirler (35 Euro). Geceleme otelinizde.
ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Göller Bölgesi ve Castel Romano Alışveriş turuna katılabilirler (45 Euro). Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı, göz alıcı doğal güzelliklerin olduğu bölge gezildikten sonra İtalya’nın ünlü outlet bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme otelinizde.
ROMA – NAPOLİ
Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompei Gezisi’ne katılabilirler (45 Euro). Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei, M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelinizde.
NAPOLİ – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarının TK 1880 sefer sayılı uçağı ile 13.55’de İstanbul’a hareket. Yerel saati ile 17.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Torino / Napoli – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,
* Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
* Alan – otel – alan transferleri,
* 3 / 4* Otellerde 7 Gece – 8 Gün oda – kahvaltı konaklama,
* Panoramik Torino, Milano, Venedik, Roma ve Floransa şehir turları,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
—* Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)
* —Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
* Venedik Vapuretto Ücreti ( 15 Euro ) – Tur esnasında rehbere ödenir
—* Roma, Floransa ve Venedik otel vergileri,
—* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
UÇUŞ DETAYLARI
* TK 1309 İSTANBUL – TORİNO 08:40 – 10:40

* TK 1880 NAPOLİ – İSTANBUL 13:55 – 17:10
OTEL BİLGİSİ
* Milano: 4* Ramada Hotel ,4* Idea Plus Milano San Siro, 3* Ibis Milano Ca Granda
* Venedik : 4*  Prim Hotel Oderzo Treviso,4* President Mestre,3* Al Gabbiano Treviso.
* Floransa: 4* Novotel Firenze , 4* Colombus Florance,3* Ibis Firenze Nord
* Roma: 4* Sheraton Rome, 4* Barceloa Aran Park, 4* Best Western Tor Vergata
* Napoli : 4* Vulcano Buono Hotel, 4* Star Hotel Terminus ,3* Rebecchino Hotel
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
NOT
*** İtalya’nın çeşitli şehirlerinde oteller gecelik 2 EUR – 5 EUR  arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcular bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir.***
***Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.***
***Combo Tur Paketi: Verona Gezisi (20 Euro) + Roma Gece Gezisi (35 Euro) + Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi (45 Euro) + Pompei Gezisi (45 Euro) +Toscano Gezisi (90 Euro) + Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında 235 Euro yerine 195 Euro olacaktır.***

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com