BÜYÜK RUSYA TURU


İSTANBUL – MOSKOVA
Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminalinde siz değerli konuklarımız ile saat 06.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 413 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.30’da Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 12.20’de Moskova’ya varış ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, Bosoi Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
MOSKOVA
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımıza ekstra olarak tam gün düzenlenecek Kremlin ve Borodino Panorama Müzesi turu sunulabilir (65 Euro). 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanısıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Borodino Panorama Müzesi’nde de Fransız ve Rus ordularının 1812 yılında karşılaştığı Borodino Ovası’nda gerçekleşen ve elli binden fazla insanın ölümüne neden olan bu savaşın 115 m uzunluğunda ve 15 m yüksekliğinde devasa bir tablo üzerindeki 3 boyutlu görünümünü izlerken bir an kendinizi savaşın içindeymiş gibi hissedeceksiniz. Arzu eden konuklarımıza akşam ekstra olarak düzenlenecek kokteylli Nehir turu sunulabilir (40 Euro). Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
MOSKOVA – ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı ve özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. UT Air Havayolları’nın UT369 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.05’de St. Petersbug’a hareket. Yerel saat ile 12.25’da varış ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek St. Petersburg’un en ünlü caddesi Nevski’de bulunan Nevsky Restaurant’ta akşam yemeğine katılabilirler (45 Euro). Akşam yemeğinden sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımıza ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi Turu sunulabilir (45 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barındıran ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Tur bitimi serbest zaman. Öğleden sonra arzu eden konuklarımız için ekstra olarak Pushkin Kasabası ve Ekaterina Saray turu sunulabilir. (45 Euro). 18. yy’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar Kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilemiyor. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin’in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Tur bitimi serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ekstra olarak St. Petersburg Restaurant’daki Rus Gecesi turuna katılabilirler (60 Euro). Geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımıza ekstra olarak düzenlenecek Petergoff Sarayı turu sunulabilir (60 Euro). Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası ve 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman.
Öğleden sonra arzu eden konuklarımıza ekstra olarak düzenlenecek Pavlovsk Sarayı turu sunulabilir (50 Euro). I. Paul tarafından yaptırılan 18. yy Klasik Rus Mimarisi’nin en güzel örneklerinden olan saray ve binalarından olup, Çar Paul’un Avrupa gezileri sonrası inşa edilen komplekstir. İç mimarisi ve sahip olduğu eserlerle Avrupa’nın en güzel ve en zengin saraylarından biri olarak anılmaktadır. Özellikle “Taht Odası” süslemeleriyle göz kamaştırıcıdır. Tur bitimi serbest zaman. Geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG – KİEV
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Ukraine International Havayolları’nın PS544 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:20’de  Kiev’e hareket. Yerel saat ile 08.30’da varış ve panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Vladimirskaya Caddesi üzerinden Merkez Opera ve Bale Binasından sonra Altın Kapı önünden geçip, Aya Sofya meydanında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde özel otobüsümüz ile Dostluk Heykeli’nin bulunduğu Dostluk Tepesi’nden hareket ve burada 20 dk. fotoğraf molamız var. Buradan Kiev’in en eski semti Padol semtinden ve Başbakanlık, Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek, Kiev’in kurucularının heykeli önünde 10 dk. başka bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola bitimi Mihaylovski Meydanı’na hareket ve Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, otobüsümüz ile Andrevski yokuşuna geçiliyor. Burada da 40 dk.lık alış veriş molası veriyoruz. Arzu eden konuklarımız için ekstra olarak düzenlenecek Pecarska Lavra Manastırı Turu sunulabilir. Manastır eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI yy. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. İki kısımdan oluşmaktadır, üst kısım ve alt kısım. Günümüzde manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde Güzel Sanatlar Müzesi ve dünyada başka bir eşi olmayan Mikro Mintatür Müzesi bulunmaktadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde
KİEV – LVİV
Sabah kahvaltısı kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Özel otobüsümüzle Tren istasyonuna Hareket. 4.5 saatlik tren yolculuğumuzun ardından Lviv’e varış. Özel otobüslerimiz ile Lviv panoramik şehir turu için hareket. Yürüyerek yapılacak olan turumuzda II.Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulundunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
LVİV
Sabah kahvaltısı ve sebest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Lviv’e yarım saat uzaklıkta bulunan ekstra olarak  düzenlenecek şato turuna katılabilirler. (50 Eur ) Lviv şehrinin dışında kurulmuş 7 adet Şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 4 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Stargorod Restaurant’ındaki akşam yemeğine katılabilirler ( 35 Eur ) Geceleme otelimizde.
LVİV – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Özel otobüslerimiz ile havaalanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 442 sayılı seferi ile  saat 15.20’de  İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.25’te varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.

Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Havayolları ile İstanbul –Moskova / Lviv – İstanbul ekonomik sınıf uçuşları
* Ukraine International Havayolları ile St. Petersburg / Kiev arası ekonomi sınıf uçak bileti
* UT Air Havayolları ile Moskova / St. Petersburg arası ekonomi sınıf uçak bileti
* Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli
* Havaalanı otel havaalanı transferleri
* Kiev – Liviv  arası tren ile yolculuk
* Lviv’de 2, Kiev’de 1, St.Petersburg’da 3, Moskova’da 2 gece oda+kahvaltı dahil konaklama
* Lviv, Kiev, St.Petersburg ve Moskova’da panoramik şehir turları
* Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
UÇUŞ DETAYLARI
* TK 413 İSTANBUL – MOSKOVA 08:30 – 12:20
* UT 369 MOSKOVA – ST.PETERSBURG 11:05 – 12:25
* PS 544 ST.PETERSBURG – KİEV 07:20 – 08:30
* TK 442 LVİV – İSTANBUL 15:20 – 17:25

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com