ÇANAKKALE BURSA TURU

ÇANAKKALE BURSA TURU
2 GECE 3 GÜNDÜZ ÇANAKKALE BURSA TURU

1.GÜN

Akşam Saatlerinde siz değerli misafirlerimizle ofisimiz önünden hareketle yoluculuğumuza başlıyoruz. Araç içi ikramlarımız ve rehberimizin gideceğimiz destinasyon hakkında bilgilendirmeleriyle birlikte keyifli bir yolculuk gerçekleştiriyoruz.

2.GÜN

GELİBOLU-ŞEHİTLİKLER-ÇANAKKALE

14 saatlik yolculuğumuzun ardından Çanakkale’ye ulaşıyor ve restaurantta alacağımız kahvaltıyla birlikte gezimize başlıyoruz.İlk olarak Kilitbahir Kalesi, Namazgah Tabyası, Mecidiye Tabyası, Seyit Onbaşı Anıtı, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Şehitler Abidesi, Seddülbahir, Morto Koyu gezilerimizi takiben öğle yemeği molası. Yemeğimizi Alçıtepe köyünde harika bir mekanda alıyoruz. Yemek molası sonrasında Kanlı Sırt, 57.Alay Şehitliği, Conk Bayırı, Anzak Koyu, Kabatepe ve Eceabat’ın gezilmesi ardından feribot ile Çanakkale merkeze dönüyoruz. Çimenlik Kalesi, Nusret Mayın Gemisi ve Aynalı Çarşı gezilerimizden sonra konaklama için otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.GÜN

TROYA ANTİK KENTİ-ASSOS ANTİK KENTİ

Açık büfe Sabah kahvaltımızı alıp otelimizden ayrılıyoruz. Gezimize Troya Antik Kentine hareketimiz ve 5000 yıllık tarihe sahip şehri, bizi bütün haşmetiyle karşılayan destana uygun yapılmış tahta atı görerek başlıyoruz. Troia Surları ve Doğu Kapısı, Athena Tapınağı, Katmanlar, Rampalı kapı, Kutsal Alan – Odeon, Hamam,Güney Kapısı gezeceğimiz yerler arasında. Hemen ardından kebap menüsü eşliğinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından güzergâhımızda bulunan Assos Antik Kentine hareket ediyoruz. Buradaki gezilerimizi de tamamladıktan sonra Kısa bir fotoğraf molasının ardından otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.GÜN

BURSA-SÜLEYMAN ÇELEBİ-YILDIRIM KÜLLİYESİ-TOPHANE

Sabah 07:00 – 08:00 arası otelde açık büfe sabah kahvaltısı ardından check out yaparak otelden ayrılıyoruz. 4 saatlik bir yolculuk sonrasında Bursa’ya varış ve Bursa’daki tarihi, turistik mekanların gezilmesi .(Murad Hüdavendigar, Süleyman Çelebi, Çelebi Mehmed Cami, Üftade camii ve Türbesi, Yıldırım Külliyesi.) Öğle yemeğimizi Bursa’nın meşhur iskenderi eşliğinde ………… Döner’de alıyoruz. Ardından tarihsel dokusuyla ve manevi önemiyle dikkat çeken bölgeleri geziyoruz. Bunlar arasında Yeşil Camii ve Yeşil Türbe gezisi, Emir Sultan Camii ve Emir Sultan Türbesi gezisi bulunuyor. Bu gezilerin bitiminde Kozahan’da (İpekçiler Çarşısı’nda) alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Bursa’yı kuşbakışı seyredebileceğimiz Tophane’ye geçiyoruz. Bu bölgede Osmanlı Devleti kurucularından Orhan Gazi ve Osman Gazinin türbelerini geziyoruz Son olarak Muradiye Küliyesini gezerek programımızı sonlandırıyoruz 19.00’da Bursa’dan hareketle yolculuğumuz başlıyor. 1 saatlik bir yolculuk sonrasında Bursa’nın şirin ilçesi İnegöl’de meşhur köfte menüsü ile akşam yemeği molası veriyoruz. Yemeğimizin ardından 21.00’de İnegöl’den hareketle yolculuğumuz devam ediyor. 00:00’da Gaziantep’e varış ve gezimizin sonu. Bir başka ANKA TUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz…

Not: Rehberimiz yol güzergâhları ve tur işleyişinde; gezilecek yerler sabit kalmak koşulu ile turun gidişine yolda olabilecek aksiliklere veya turun ahengini bozduğu düşünüldüğü durumlara göre değişiklik yapma yetkisine kesinlikle sahiptir. Turun en iyi şekilde işleyişini sağlayacak tam yetki rehbere aittir.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

*Lüks tur otobüsleri ile ulaşım
* Araç içi sıcak soğuk içecek ve kek ikramları
*2 gece …..* Otel’de konaklama
*2 kahvaltı
*2 Akşam yemeği
*Feribot geçiş ücretleri
*Profesyonel rehberlik hizmeti
*Seyahat sigortası
* ANKATUR refakati
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Kişisel harcamalar
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Öğle yemekleri
*Tüm yemeklerdeki ekstralar
NOT:
Yeterli Katılım olmadığı veya Hava şartları uygun olmadığı taktirde acenta turdan 3 gün öncesine kadar turu iptal etme hakkında sahiptir.
Turların kesin kalkışlı olduğunu turdan 3 gün öncesinden bildirilmektedir.
KESİN REZERVASYON için ödemenin tamamının acentaya yapılması gerekmektedir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı İle programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar İade edilmez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.
Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda ANKATUR’un Sorumluluğu yoktur.
Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Müze kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze kart’ı olanlar, Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar, 65 yaş üstü ve 17 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan misafirlere müze kart maalesef verilememektedir.
Turlarımızda 10-16 Kişilik gruplarda Mercedes Sprinter, 17-28 Kişilik gruplarda Otokar sultan, Isuzu Turkuaz veya Nova, 29-45 Kişilik gruplarda ise Mercedes Travego, Man Neoplan veya Mercedes Tourismo araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır.
1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği AnkaTUR ya da AnkaTUR çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır.

– ANKA TUR GAZİANTEP OFİS ÖNÜ

KİŞİ BAŞI GEZİ ÜCRETİ :

** 10 kişi ve üstü gruplarda özel indirimler uygulanmaktadır. Acentelerimizden fiyat isteyiniz. **
Okulunuz, kurumunuz için 16 kişi ve üstü gruplara özel Kayseri Erciyes Turu istemiş olduğunuz tarihte gerçekleştirilmekte olup grubunuza özel teklif almak için bizi arayabilirsiniz.

Gaziantep Ofis : 0342 336 45 55

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: DEĞİRMİÇEM MAH.MUAMMER AKSOY BULVARI 53/A

ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP
TEL: 0342 336 45 55
GSM: 0 507 740 59 77

E- Posta : gaziantep@ankatour.com