ÇEŞME ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

1.GÜN: BULUŞMA VE HAREKET (5 NİSAN 2019)
Akşam saat 21.30’da ofisimiz önünden ve sırayla belirlenen duraklar hareketle yolculuğumuz başlıyor. Araç içi ikramlar ve gerekli yerlerde verilecek molalarla birlikte gece yolcuğu Çeşme’ye kadar devam edecektir.
2.GÜN: ÇEŞME, ALAÇATI, OT FESTİVALİ (6 NİSAN 2019)
Sabah saatlerinde Çeşme’ye varış. Çeşme’de kahvaltı için serbest zaman veriyoruz. Sonra önce Alaçatı Port Bölgesine gidiyoruz. Bu bölge liman, sörf merkezi, restoran, gece kulüpleri, güzel manzarası ve diğer işletmeleri ile görülmesi gereken bir yer. Daha sonra Alaçatı Köyüne gidiyoruz. Hacımemiş Cami, Taş Kahve, Tarihi Çarşı, Eski Kilise, cumartesi günleri kurulan meşhur Alaçatı Pazarı, Alaçatı sokakları, Evleri, Konakları gezdikten sonra Alaçatı Ot Festivali‘nin düzenlendiği alana hareket ediyoruz. Buradaki etkinlikleri izlemek için serbest zaman. Öğle yemeğimizi de festival içerisinde alıyoruz.Festivalde dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Daha sonra saat 16:30’da buluşup Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme çarşısını geziyoruz. Marina, Yat Limanını görüp 1 saatlik serbest zamanımız sonrasında İzmir merkezde yer alan otelimize geçiyoruz. Konaklama otelde olacaktır. (Otelimiz İzmir’in kalbi Konak’da olup tarihi, turistik tesislere ve eğlence mekanlarına yürüyüş mesafesindedir.) İzmir’in en merkezi noktasında yer alan otelimizden dileyen misafirlerimiz akşam yemeğini Konak’ta diledikleri damak tatlarına uygun alabilir, sonra canlı müzik yapan yerlere gidip eğlenebilirler.(4* Blanca Hotel’de konaklama)
3.GÜN: İZMİR, ALAÇATI, ANKARA(7 NİSAN 2019)
Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi yapıp İzmir’e veda ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde ilk durağımız olan Efes Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon, Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra göreceğimiz yerler arasında olacaktır. Efes Antik Kenti gezimizin ardından Meryem Ana Evi gezisini yapıyoruz. Sonrasında Kuran-ı Kerim ve İncil’de adları geçen Eshab-ül Kehf’i (7 Uyurlar) geziyor ve gezip öğle yemeğimizi almak için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince‘ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizi de tamamladıktan sonra Ankara’ya hareket için otobüslerdeki yerimizi alıyoruz. Verilen molalar ve araç içi ikramlar ile birlikte gece saatlerinde Ankara’ya varış ve gezimizin sonu. Başka bir ANKATUR organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

05/04/2018-07/04/2018

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ :
>Lüks Tur Otobüsü ile gidiş –dönüş ulaşım
>Ulaşım Anında Araç (sıcak-soğuk içecek, kek, meyve) İkramları
>(2. Gün otelde sabah kahvaltısı)
>1 gece 4* Blanca Hotel’de konaklama
>Anka Tur Refakati
>Profesyonel rehberlik Hizmeti
>Koltuk sigortası ve Kişiye özel seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER :
>Kişisel Harcamalar
>Müze giriş ücretleri
>Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
>1. Gün Sabah Kahvaltısı
>1. Gün Akşam Yemeği

ALAÇATI OT FESTİVALİ HAKKINDA BİLGİLER
2010 yılında tek gün olarak başlayan Festival, 2011 yılında iki güne ve tüm Alaçatı halkının sahip çıkmasıyla artık geleneksel bir kimlik kazanarak, süresi 4 güne çıkarılmıştır.
Bu bağlamda, festival programı da çeşitlenerek zenginlik kazanmış; dalında, doğa ve beslenme uzmanı akademisyen ve araştırmacıların söyleşileri, araştırma sunumları, sağlık söyleşileri zeytinyağı ve bitki çayı sunumları düzenlenecektir.
Her sene, bir önceki yıla oranla daha fazla ilgi gören festivalimizin, bu yıl ki sloganı “Doğanın Kıymetini Bilen, Keyfini Çıkartanların Festivali”dir.
Festival süresince yerel üreticilerin stantları Alaçatı Amfi Tiyatrosu ve Pazar Yeri Cami çevresinde kurulacaktır. Cumartesi günü Alaçatı sokaklarında gerçekleştirecek kortej yürüyüşünün ardından, konserler verilecektir.
Aynı zamanda festival heyecanlı yarışmalarla geçecektir. “En Fazla Ot Çeşidini Kim Toplayacak?”, “En Güzel Otlu Yemeği Kim Yapacak?” Bu iki yarışmayla klasikleşen, dereceye girenlere altın ödülleri dağıtan Festival, Alaçatı’nın doğal ve kültürel zenginliklerini ortaya çıkarmayı hedeflemektedir.
Yarışmalar devam ederken, Alaçatı’nın tanınmış restoranlarının Festival alanındaki standlarını açmaları ve birer çeşit otlu spesiyalitelerini tadıma sunmaları, Festival’e gelen konukların damak tadını şenlendirecektir. Aynı alanda, yerel üreticiler de yine yiyecek, içecek, çeşitli ot ve otlu ürünlerini halkın beğenisine sunarak konukların damak ve göz zevkine hitap edeceklerdir.
Geçtiğimiz yıl Festival kapsamına alınan “Alaçatı Bitkileri Uygulama Bahçesi” Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü önderliğinde gerçekleştirilen “Beslenme ve Gıda İçin Biyolojik Çeşitlilik Proje Tanıtımı” sunumu ile daha da bir anlam kazanmış olacaktır.Festival’de yarışan yemeklerin tarifleri, geçmiş senelerde olduğu gibi yine bu yıl da bir kitap haline getirilerek, gelen konuklara dağıtılacaktır


Hareket Noktaları
21.30 : Necatibey Caddesi Ofis Önü
21.45 : Bahçelievler Milli Kütüphane
21.50 : ArmadaAvm Önü
22.00 : CepaAvm Önü

NAKİT GEZİ ÜCRETİ KREDİ KARTI TEK ÇEKİM GEZİ ÜCRETİ 3 TAKSİT GEZİ ÜCRETİ 6 TAKSİT GEZİ ÜCRETİ 9 TAKSİT GEZİ ÜCRETİ
YETİŞKİN : 320 TL YETİŞKİN : 330 TL YETİŞKİN : 336 TLYETİŞKİN : 349 TL YETİŞKİN :356 TL
6-12 YAŞ : 288 TL 6-12 YAŞ : 297 TL 6-12 YAŞ : 303 TL 6-12 YAŞ : 312 TL 6-12 YAŞ : 317 TL
0-6 YAŞ ÜCRETSİZ 0-6 YAŞ ÜCRETSİZ 0-6 YAŞ ÜCRETSİZ 0-6 YAŞ ÜCRETSİZ 0-6 YAŞ ÜCRETSİZ

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM: 0 507 119 97 27
GSM: 0 554 236 44 70
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com