DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU

KARRR1 (262 x 196)KAR4 (262 x 196)KAR3 (262 x 196)KAR (262 x 196)

GAZİANTEP ÇIKIŞLI DOĞU KARADENİZ VE BATUM TURU ◄

1.GÜN
Gaziantep’te daha önce belirlenen noktada ve saatte buluşma ve aracımıza yerleştikten sonra İkram ve Molaların eşliğinde eğlenceli bir yolculuğa başlıyoruz. Sabah saatlerinde ilk olarak Erzurum’a geçiyoruz.
2.GÜN
Otobüs içi ikramları eşliğinde Kahramanmaraş – Pınarbaşı – Sivas – Refahiye – Erzincan üzerinden Erzurum’a varış ve kahvaltı için otelimize hareket. Otele yerleştikten sonra sabah kahvaltımızı alıyoruz. Açık büfe kahvaltının ardından Erzurum şehir merkezine hareket. Turumuza ilk olarak Erzurum’un simgelerinden olan Nene Hatun ve Aziziye Tabyaları’ndan başlıyoruz. Daha sonra Erzurum şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezinde olan Üç Kümbetler , Ulu Camii ve Çifte Minareli Medrese gezimizi yapıyoruz. Panoramik olarak Erzurum Kalesi ve Saat Kulesi’ni görüp geleneksel Erzurum Evlerini ziyaret ediyoruz. Burada çay kahve için serbest zamanımız oluyor. Arzu eden misafirlerimiz ise müze konseptinde olan bu evi ziyaret edebilirler. Çay ve kahve molasının ardından öğle yemeği için restorana hareket ediyoruz. Erzurum’un meşhur Çağ Kebabı’nın tadına bakıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Oltu Taşını görebileceğimiz Tarihi Taşhan’a gidiyoruz. Burada alışveriş için serbest zamanımız olacak. Serbest zaman sonrası Yakutiye Medrese’si gezimizi yapıyoruz. Medrese gezimiz sonrasında otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Erzurum’daki otelimizde.
3.GÜN
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştirip Karadeniz’e doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Tortum Şelalesi’ne uğruyoruz. Burada fotoğraf ve dinlenmek için serbest zamanımız oluyor. Serbest zamanımızın ardından Çoruh Nehri vadisi boyunca ilerliyoruz. Dünya’nın en büyük baraj inşaatlarından olan Deriner Barajı’nı görme fırsatımız olacak. Çoruh Nehri’ne parelel olarak yolumuz üzerinde olan Artvin’i görüyoruz. Burada, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’E ait dünya’nın en büyük heykelini panoramik olarak gördükten sonra Borçka’ya hareket ediyoruz. Borçka’ya vardığımızda bizi bekleyen minibüslerimize binip muhteşem ekosisteme sahip Karagöl’e ulaşıyoruz ( extra ). Denizden yüksekliği 1500 metrede bulunan ve 19.yy da bir heyelan sonucu Klaskur Deresi’nin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayınızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınız. Karagöl ve etrafı son aylarda ise Benim İçin Üzülme dizisine de ev sahipliği yapıyor. Bölgeyi gezdikten sonra otobüsümüze geri dönüp Cankurtaran Geçit’i üzerinden Karadeniz sahilinde kurulmuş olan Hopa’ya varış ve otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Hopa’daki otelimizde.
4.GÜN
Sabah otelimizde erkenden alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, sınır kapısından daha rahat geçebilmemiz için çantalarımızı otelde bırakıp Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz . Gümrük işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra Gürcistan Acara Özerk Bölgesi’ne giriş yapıp Batum şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. İlk olarak panoramik şehir turu ile Batum Limanı ve Botanik Bahçesi’ni geziyoruz. Botanik Bahçesi gezimiz sonrası öğle yemeği için restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeği ardından Tiyatro Binası , Avrupa Meydanı ve Medea Heykeli’ni gezip rehber eşliğinde serbest zamanımız oluyor. Serbest zaman sonrası bizi bekleyen araça binip Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Türkiye’ye geçiş yapıp Hopa’daki otelden eşyalarımızı alıp Fırtına Vadisi’ni takip ederek Kaçkarlar Milli Parkı’nda bulunan Ayder Yaylası’na varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Ayder’deki otelimizde.
5.GÜN
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Ayder Yaylası’nda serbest zaman ve alışveriş yapma fırsatımız oluyor. Serbest zamanın ardından Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslere binip sırasıyla SEVDALUK dizisinin çekimlerinin de yapıldığı Şenyuva Köyü ve tarihi köprü gezisini yapıyoruz ( extra ). Daha sonra Eski Ticaret Yolunu korumak için Çat Vadisine kurulmuş olan ZİLKALE turumuzu yapıyoruz. ( Zil Kalenin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız.) Zilkale turumuzun ardından bölgenin en güzel şelalesi olan Palovit Şelalesi’ni geziyoruz. Palovit Şelalesi sonrasında Çamlıhemşin Fırtına Deresi’ndeki restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının tadına bakıyoruz. Keyifli öğle yemeğinin ardından arzu eden misafirlerimiz rafting yapma fırsatı bulacaklar. Rafting yapmayan misafirlerimiz ise mekanda ücretsiz çay kahve içme fırsatı bulacaklar. Rafting sonrasında Rize’ye hareket ediyoruz. Sonrasında Rize’ye has el sanatı olan Rize Bezi’nin tanıtılacağı ve alışverişinin yapılacağı atölyemize varıyoruz. Burada alışveriş için serbest zamanımız oluyor. Serbest zamanımızın ardından Karadeniz sahil yolunu takip ederek Karadeniz bölgesi’nin en güzel yerleşim alanlarından biri olan Uzungöl’e hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Uzungöl’e varış ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Uzungöl’deki otelimizde.
6.GÜN
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Karadeniz’in en güzel yaylalarından biri olan Garaster Yaylası gezimiz için otel önünde bizleri bekleyen minibüslere biniyoruz ( extra ). Lustra ve Garaster Yaylalarında bol bol fotoğraf için serbest zamanımız oluyor. Garaster Yaylasında bir köy evini ziyaret edip taze yayla balı , süt ve ayran içme imkanınız olacak. Arzu eden misafirler bu ürünlerden alabilirler. ( Sis durumunda Demirkapı Yaylasına çıkılacaktır. ) Yayla gezilerimizin ardından otelimizde bizi bekleyen otobüse geçip Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Sahil yolunu takiben yol üzerinde olan Karadeniz bölgesine has Sürmene’deki bıçak atölyesine uğrayıp alış veriş yapma fırsatımız olacak. Alışverişimizin ardından Trabzon Akçabat köftecisi Nihat Usta’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Trabzon merkez de gezimize ilk olarak Ayasofya Camii ve Müzesi’nden başlıyoruz. Orijinalinde kilise olan Ayasofya Camii hakkında rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Fotoğraf için serbest zamanın ardından Trabzon’a has telkari gümüş atölyesine uğruyoruz. Burada ustalardan bilgi aldıktan sonra alışveriş için serbest zamanımız oluyor. Serbest zamanın ardından Atatürk Köşk’ü gezimizi yapıyoruz. Trabzon gezilerimizin tamamladıktan sonra Ordu’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan Tirebolu çay fabrikasına uğruyoruz. Burada yetkililerden bilgi aldıktan sonra fındık ve çay ikramımız oluyor. Çay ikramı ardından hediyelik çay ve fındık alışveriş için serbest zamanımız oluyor. Alış veriş sonrası Ordu’ ya hareket. Kısa bir yolculuktan sonra Ordu’ya varış ve rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Ordu’yu ve Karadeniz’i ayaklarımızın altında hissedeceğiz. Ordu Boztepe gezimizin ardından Samsun’daki otele hareket ve otele giriş. Akşam yemeği otelde.
7.GÜN
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Samsun şehir merkezinde turumuza ilk olarak Bandırma Vapuru’ndan başlıyoruz. Bandırma Vapuru gezimiz ardından öğle yemeği için restorana gidiyoruz. Meşhur Samsun pidesini yedikten sonra turumuza Atatürk Anıtı’nı gezerek devam ediyoruz. Atatürk Anıtı gezimizin ardından Amasya’ya hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Amasya’ya varış ve gezimize 1865 yılında yaptırılan tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan nehrin üzerine doğru duran Yalı Boyu Evlerinin Cumbalarını izliyoruz. Ardından Sultan II. Bayazıd adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayazıd Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve Şehzadeler Parkını geziyoruz. Amasya’daki gezilerimizi tamamladıktan sonra Tokat – Sivas – Şarkışla – Pınarbaşı ve Kahramanmaraş üzeri Gaziantep’e hareket.
8.GÜN
Sabah saatlerinde Gaziantep’e varış ve bir başka ANKATUR organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle .vedalaşıyoruz


UYARI VE NOTLAR

 TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.

 DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ.

 Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. Turlarımızda Kademeli

oturma sistemi, yani her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır.

 Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı

konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

 Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

 Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur.

 Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

 Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün

olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.

 Öğle yemeklerinde genellikle yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur

 Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır

Yeterli Katılım olmadığı veya Hava şartları uygun olmadığı taktirde acenta turdan 3 gün öncesine kadar turu iptal etme hakkında sahiptir.

 

KESİN REZERVASYON için ödemenin tamamının acentaya yapılması gerekmektedir.

 

Gezi süresi 2 gece 2 gündür. 1 gecesi yolda geçmek üzere Otel konaklaması 1 gecedir.

 

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı İle programın seyrinde değişiklik yapabilir.

 

Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.

 

Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar İade edilmez.

 

Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

 

Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Anka Turizm’in Sorumluluğu yoktur.

 

Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

 

Müze kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze kart’ı olanlar, Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar, 65 yaş üstü ve 17 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan misafirlere müze kart maalesef verilememektedir. Tam müze kartı ücreti 40 TL, İndirimli müze kartı ücreti 20 TL

 

Turlarımızda 10-16 Kişilik gruplarda Mercedes Sprinter, 17-28 Kişilik gruplarda Otokar sultan, Isuzu Turkuaz veya Nova, 29-45 Kişilik gruplarda ise Mercedes Travego, Man Neoplan veya Mercedes Tourismo araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır.

 

1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Anka  Turizm ya da Anka Turizm çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır.

TAVSİYELER

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir

kıyafet, dudak koruyucu kremi gibi ihtiyaç duyulan eşyalarını yanınıza alınız.

★GAZİANTEP

OTEL

 

 

FİYATLAR

Kişi Başı Gezi Ücreti : TL
:


.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Lüks araçlar ile Ulaşım
* Ulaşım esnasında araç ikramlar (sıcak-soğuk içecek ve kek)
* 5 Gece 4 veya 5 * yayla’da konaklama
* 6 Sabah Kahvaltısı
* 5 Akşam Yemeği
* 1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat Poliçesi
* ANKATUR Refakati ve Rehberlik Hizmetleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
•Müze- Ören Giriş Ücreti
•Kişisel Harcamalar
•Öğle Yemekleri

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Değirmiçem Mah Profesor Muammer Aksoy Bulvarı 53/B Şehitkamil-GAZİANTEP
TEL: 0 342 336 45 55
GSM: 0 507 740 59 77

Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : gaziantep@ankatour.com