ESKİŞEHİR BURSA TURU

ESKİŞEHİR BURSA TURU
1.GÜN

Değerli misafirlerimiz 22 .00 de ANKATUR SEYAHAT ACENTE Ofisi Önünden Bursa’ya hareket ediyoruz. Bursa’nın simgesi haline gelen ve Osmanlı’nın bütün ihtişamını gözler önüne seren bir yapı olan Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Adeta bir hat sanatı müzesi olan bu camimiz sizleri büyüleyecek. Cami gezimiz sonrası Bursa’yı kuşbakışı izleyebileceğimiz bir nokta olan ve içerisinde Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu ve ordunun top ihtiyacını karşılayan bir merkez olan Tophane’yi ziyaret ediyoruz. Burada çaylarımızı keyifle yudumlarken bir yandan da eşsiz manzara ile eğlenceli dakikalar yaşıyoruz. Molamızın ardından 12.yüzyıldan beri ipek üretim ve satış merkezi olarak kullanılan Koza Han ‘da serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımız sonrasında öğle yemeği molamızı veriyoruz. Yemekten sonra Uludağ yolu üzerinde bulunan tarihi çınarı ziyaret ediyoruz. Gezilerimiz sonrasında Bursa’dan ayrılarak keyifli bir yolculuk ile Eskişehir’e hareket ediyoruz. Konaklama Eskişehir de….

2.GÜN

ODUNPAZARI – ESKİŞEHİR – PORSUK ÇAYI – KENT PARK – KURŞUNLU KÜLLİYESİ – MEVLİHANE – SAZOVA PARK– CAM MÜZESİ – DEVRİM ARABALARI – ŞELALE PARK

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Gezimize ilk olarak 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odun pazarı ile başlıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içersin de hissedeceğiz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni Birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlı Han da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lüle taşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Ardından gelişimi ve bir üniversite şehri olması vesilesiyle adından sıkça bahsettiren Eskişehir’i tanımaya devam ediyoruz. Dünya’da tek olan Lüle Taşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni ( Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan ), 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevi Hanesini ziyaret ediyoruz. Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda dileyen misafirler Masal Şatosunun, Korsan Gemisinin, Nuh’un Gemisinin ve göletin etrafında gezi yapabilirler. Türkiye’mizin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. Porsuk Çayı kıyısında serbest zaman veriyoruz. Porsuk çayında dileyenler misafirler tekne turuna çıkabilir ( Ekstra ). Eskişehir’i kuş bakışı seyredebileceğimiz, güzel fotoğraflar çekebileceğimiz Şelale Park’a gidiyoruz. Gezilerimiz sonrasında otelimize yerleşme ve akşam yemeği…

3.GÜN

KÜTAHYA – GERMİAN SOKAĞI – KÜTAHYA KALESİ – KÜTAHYA CİNİ MÜZESİ – MACAR EVİ

Sabah erken saatlerde alınacak olan kahvaltı sonrasında Kütahya ya hareket ediyoruz… Tüm Anadolu Şehirleri gibi şaşırtıcı birçok özelliği ve güzellikleri bulunan bu eski Osmanlı şehrini tanımaya ünlü Germian Sokağı’nı gezerek başlıyoruz. Daha sonra Hıdırlık Tepesi ( Panoramik ) , Kütahya Kalesi, Arkeoloji Müzesi, Kossuth Macar Evi, Ulu Camii, Döner Kule, Dönenler Camii, Kütahya Çini Müzesi’ni görüyoruz. Kütahya gezimizin ardından Gaziantep’e hareket ediyoruz…

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

* Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri
* ANKATUR Otobüs İçi İkramları
* ANKATUR Güvencesi
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Set Menü 2 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Kişisel harcamalar
*Müze ve ören yeri giriş ücretleri
*Öğle yemekleri
*Tüm yemeklerdeki ekstralar
NOT:
Yeterli Katılım olmadığı veya Hava şartları uygun olmadığı taktirde acenta turdan 3 gün öncesine kadar turu iptal etme hakkında sahiptir.
Turların kesin kalkışlı olduğunu turdan 3 gün öncesinden bildirilmektedir.
KESİN REZERVASYON için ödemenin tamamının acentaya yapılması gerekmektedir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı İle programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar İade edilmez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.
Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda ANKATUR’un Sorumluluğu yoktur.
Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Müze kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze kart’ı olanlar, Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar, 65 yaş üstü ve 17 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan misafirlere müze kart maalesef verilememektedir.
Turlarımızda 10-16 Kişilik gruplarda Mercedes Sprinter, 17-28 Kişilik gruplarda Otokar sultan, Isuzu Turkuaz veya Nova, 29-45 Kişilik gruplarda ise Mercedes Travego, Man Neoplan veya Mercedes Tourismo araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır.
1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği AnkaTUR ya da AnkaTUR çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır.

– ANKA TUR GAZİANTEP OFİS ÖNÜ

KİŞİ BAŞI GEZİ ÜCRETİ :

** 10 kişi ve üstü gruplarda özel indirimler uygulanmaktadır. Acentelerimizden fiyat isteyiniz. **
Okulunuz, kurumunuz için 16 kişi ve üstü gruplara özel Kayseri Erciyes Turu istemiş olduğunuz tarihte gerçekleştirilmekte olup grubunuza özel teklif almak için bizi arayabilirsiniz.

Gaziantep Ofis : 0342 336 45 55

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: DEĞİRMİÇEM MAH.MUAMMER AKSOY BULVARI 53/A

ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP
TEL: 0342 336 45 55
GSM: 0 507 740 59 77

E- Posta : gaziantep@ankatour.com