İSPANYA-FRANSA TURU


ISTANBUL – BARCELONA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde THY kontuarında saat 10.30’da buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1855 sefer sayılı uçağı ile saat 13.55’te Barcelona’ya hareket. Yerel saat ile 16.40’ta Barcelona’ya varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (55 Euro). Geceleme otelimizde.
BARCELONA
Sabah kahvaltısının ardından Barcelona şehir turu. Göreceğimiz yerler arasında Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, olimpiyat tesislerinin bulunduğu Mont Juic Tepesi, Plaza De Espana bulunmaktadır. Şehir turu sonrası otelinize dönüş ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız için ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün Andorra turuna katılabilirler (55 Euro). Andora, Fransa İspanya arasında bulunan dünyanın en küçük ülkelerinden biridir. Muhteşem doğasının yanı sıra özellikle kış aylarında kayak merkezi olarak ilgi çekmektedir. Ayrıca gümrüksüz alışveriş imkanı olduğu için belli ürünlerde çok uygun fiyatlara alışveriş yapabilirsiniz. Turumuzun ardından otelimize varış. Geceleme Otelimizde.
BARCELONA – (AVIGNON) – MONTPELLIER
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılış ve özel otobüslerimiz ile Avignon‘a gidiyoruz. Yol üzerinde dileyen misafirlerimiz ile ekstra Gerona & Figueras turuna (35 Euro) katılma imkanı. Gerona & Figueras turumuzda orta çağdan kalma mimari yapılarıyla Gerona şehri, büyük katedrali ve Yahudi mahallesi, ünlü ressam Dali’nin doğduğu Figueras kasabası ve Dali Müzesi ziyaret edilecektir. Fransa nın güney kısmından Şarapları ile ün salmış olan Avignon kasabasına varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Fransa’nın Provence bölgesinde Rhone Nehri kıyısında bulunan bu güzel şehirde; Ortaçağ’dan kalan şehir duvarı, Papalık Sarayı ve Pont St. Benezet Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından öğle yemeği için serbest zaman. Öğleden sonra Avignon’dan hareket Montpellier’e varış. Varışımızın ardından Montpellier panoramik şehir gezisi. Görülecek yerler arasında Komedi Meydanı, Botanik Bahçesi ve Peyrou Kraliyet Meydanı. Turumuzun ardından otelimize varış. Geceleme otelimizde.
MONTPELLIER – (CARCASSONE) – BORDO
Kahvaltının ardından özel otobüslerimiz ile Bordo’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya mirasları listesinde bulunan Carcassone Kale şehrini geziyoruz. 20. yüzyılda mimar Eugène Viollet-le-Duc tarafından onarılan şehrin merkezi bölgesi, tarihte MÖ. 6. Yüzyılda Galyalılar tarafından kurulmuş olup Roma Döneminde Carcasso olarak şehrin ismi değişmiştir. Turumuzun ardından serbest zaman, alışveriş ve dinlenme imkanı. Öğleden sonra Fransa‘nın şarap bölgesi, doğa harikası, tarih mirası kenti olan Bordo ‘ya varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. UNESCO Dünya Kültü Miras Listesi’nde yer alan tarihi merkezi gezip şehri genel hatlarıyla tanıdıktan sonra otelimize gidiyoruz. Geceleme otelimizde.
BORDO
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Cognac & Saint Emilion Degustasyon ve Gurme turuna katılabilirler (85 Euro) . UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Ortaçağ şatolarının bulunduğu ve bölgenin en eski üzüm bağlarını barındırması ile ünlü olan Saint Emilion Kasabasına varışımızın ardından kasabanın dar sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Turumuzun ardından organik şarap üretimi ile ilgili bilgi alabileceğimiz bir bağ gezisine çıkıyoruz. Organik şarap imalatı ile ilgili bilgi edindikten sonra bölgede üretilen organik şaraplardan tatma imkanına sahip olacağız Ardından Öğle yemeği için bölgeye ait yerel restoranda yöresel lezzetleri tatma fırsatı bulacaksınız. Öğle yemeğinin ardından otobüsümüz ile ‘ugi blanc’, ‘colombard’ ve ‘chardonnay’ beyaz üzümlerinden üretilen ve adı 1930’lu yıllardan itibaren tescillenmiş olan Konyak üretiminin yapıldıgı Fransanın küçük kasabası Cognac bölgesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otelimize hareket. Geceleme otelinizde.
BORDO – PARİS
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılış ve Paris için Avrupa’nın hızlı treni olan TGV ile Paris’e hareket. 3 saat 15 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Paris’e varış ve özel otobüslerimiz ile Paris panoramik şehir turu. Bu turumuzda Eiffel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Rivoli ve Champs Elysees, Louvre Müzesi, Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un mezarı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Odaların alınmasının ardından dinlenebilmeniz için serbest zaman. Akşam ise arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Lido Show turuna katılabilirler (125 Euro). Geceleme otelinizde.
PARİS
Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden konuklarımız rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek Eiffel Kulesi, Seine Nehri gezisi, Notre Dame Katedrali ve Ressamlar Tepesi turuna katılabilirler (70 Euro).  Tur bitiminde Paris otelimize dönüş. Arzu eden konuklarımız rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek Paris By Night turuna katılabilirler (20 Euro). Geceleme otelinizde.
PARİS – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman, alışveriş ve gezme imkanı. Ardından havalimanına transfer ve Türk Havayollarının TK 1824 sefer sayılı uçağı ile 14.55’de İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 16.40’ta Atatürk Havalimanı’na varış ve turumuzun sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Havayolları ile İstanbul – Barcelona / Paris -İstanbul parkurunda uçak bileti,
* Havalimanı vergileri,
* Belirtilen kategori otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,
* Alan/otel/alan transferleri,
* Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,
* Barcelona, Avignon,Montpellier , Carcassone ,  Bordo, Paris’te panoramik şehir turları,
* Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Vize ücreti, servis bedeli ( 120 Euro )
* Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
* Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
* Müze ve ören yerleri girişleri
* Rehber ve şoför tipleri
UÇUŞ DETAYLARI
* TK 1855 İSTANBUL – BARCELONA 13:55 – 16:40
* TK 1824 PARİS – İSTANBUL 14:55 – 16:40
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com