KİEV – ODESSA TURU


İSTANBUL – KİEV
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde 04.30 da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Ukraine International Havayolları’nın PS 716 sefer sayılı uçuşu ile 06.30’te Kiev’e hareket. Saat 08.30’te Kiev Borispol Havalimanına varış ve karşılanma. Özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Vladimirskaya Caddesi üzerinden Merkez Opera ve Bale Binasından sonra Altın Kapı önünden geçip, Aya Sofya meydanında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde özel otobüsümüz ile Dostluk Heykeli’nin bulunduğu Dostluk Tepesi’nden hareket ve burada 20 dk. fotoğraf molamız var. Buradan Kiev’in en eski semti Padol semtinden ve Başbakanlık, Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek, Kiev’in kurucularının heykeli önünde 10 dk. başka bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola bitimi Mihaylovski Meydanı’na hareket ve Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, otobüsle Andrevski yokuşuna geçiliyor. Burada da 40 dk.lık alış veriş molası veriyoruz. Tur bitimi otelimize transfer. Odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
KİEV
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız için ekstra olarak düzenlenecek olan Pecarska Lavra Manastırı Turuna katılabilirler.(20 Euro) Manastır eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI yy. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. İki kısımdan oluşmaktadır, üst kısım ve alt kısım. Günümüzde manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde Güzel Sanatlar Müzesi ve dünyada başka bir eşi olmayan Mikro Minyatur Müzesi bulunmaktadır. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelimizde.
KİEV – ODESSA
Sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Ukraine International Havayolları’nın PS 057 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.45’te Odessa’ya hareket. Yerel Saat 10.50’de Odessa’ya varış ve özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; şehrin en cazip yerlerini göreceğiz. Potemkin merdivenleri ( Sergey Eisenstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ünlenmiştir ), Tolstoy Sarayı, Catherine Plazası, Promorsk Bulvarı,  Düğün Sarayı, Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, tarihi Sinagog görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi arzu eden misafirlerimize Arcadia Plaj bölgesi ekstra tur olarak sunulabilir. Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelimizde.
ODESSA
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımıza ekstra olarak tam gün sürecek Akkerman Kalesi ve Shabo Tadımlı Konyak Fabrikası turu sunulabilir (50 Euro yemekli). Akkerman Kalesi turu 13. ve 15. Yüzyıllar arasında Bizanslılar tarafından inşa ettirilmiş olan kaleler Unesco dünya mirası listesindedir. 1484 yılında Osmanlılar tarafından fethedilmiş olan Akkerman Kaleleri toplam çevre uzunluğu 2 km. olan surları ve günümüzde sadece 26 tanesi ayakta kalmış olan gözetleme kuleleri ile muhteşem bir eserdir. Odessa’ya 70 km. uzaklıkta olan bölgeye turumuz tam gün sürmektedir. Shabo Konyak Fabrikası Eski Sovyetler Birliği ve Avrupa’nın en iyi şarap ve konyak fabrikalarından birini gezme fırsatı bulacağımız bu turda; şampanyanın yapım süreçlerini, brendi üretimini, parlak sarmaşıkların olduğu içki fabrikasını, tüm yıl boyunca yetiştirilen kaliteli üzüm fidelerinin olduğu serayı görebilecek, meyveler ve bisküvitler ile servis edilen 9 çeşit konyaktan tadabileceksiniz. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden konuklarımıza Assol Restaurant’ta ekstra olarak düzenlenecek canlı müzik eşliğinde akşam yemeği sunulabilir (60 Euro). Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
ODESSA
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımıza ekstra olarak düzenlenecek Katakomb turu sunulabilir (30 Euro). Sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan katakombları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km. civarındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
ODESSA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması. Özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Ukraine International Havayolları’nın PS 717 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.45’te İstanbul’a hareket.  Yerel saat ile saat 13.15’te İstanbul’a varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Ukraine International Havayolları ile  İstanbul – Kiev // Odessa – İstanbul uçuşları,
* Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,
* Seçilecek kategori otellerde 5 gece oda & kahvaltı bazında konaklamalar,
* Havaalanı / otel / havaalanı transferler,
* Panoramik Kiev ve Odessa şehir turu,
* Profesyonel yerel rehberlik hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
UÇUŞ DETAYLARI
* PS 716 İSTANBUL – KİEV 06:30 – 08:30

* PS 717 ODESSA – İSTANBUL 11:45 – 13:15
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com