KLASİK İTALYA – GÖLLER TURU


İSTANBUL – BERGAMO – COMO
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezinet kontuarı önünde saat 09.30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC 705 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.45’te Bergamo’yo hareket ve yerel saat ile 13.20’de varışın ardından Milano şehir turu. Görülecek yerler arasında; Duomo Katedrali, La Galeria(Victoria Manueal) ve La Scala Meydanı vardır. Ardından Como’ya hareket. Varışın ardından Como Gölü turu. Tur bitimi otele yerleşme. Geceleme otelinizde.
COMO
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek olan Lugano turuna katılabilirler (70 Euro). Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
COMO – VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüz ile Venedik’e hareket. Yol üzerinde ekstra olarak Verona – Garda Gölü turu (65 Euro). Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Dante ve Erbe meydanları görülecek sonrasında ise yine Italya’nın doğa harikası göllerinden olan Garda Gölü görülecektir. Tur bitiminde serbest zaman ve sonrasında Venedik’e hareket. Akşam saatlerinde otele varış ve yerleşme. Geceleme otelinizde.
VENEDİK
Sabah kahvaltısından sonra Venedik şehir turu. Görülecek yerler arasında San Marco Meydanı, San Marco Kilisesi, Dükler Sarayı,
Çan ve Saat Kulesi ile Rialto Köprüsü bulunmaktadır. Şehir turu bitiminde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol turuna (25 Euro) ve yine ekstra olarak düzenlenecek Murano & Burano (40 Euro) turuna  katılabilirler. Tur bitimi otele dönüş. Geceleme otelinizde.
VENEDİK – FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya transfer Varışımıza istinaden yapılacak Floransa şehir turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Senyörlük Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından alışveriş ve gezileriniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
FLORANSA – ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Siena turuna katılabilirler (35 Euro). Siena şehri tepede Ortaçağ’dan olduğu gibi kalabilmiş, UNESCO Dünya Tarih Mirası içerisinde yer alan en önemli müze kentlerden biridir. Yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda Toscana’nin en büyük meydanı olan Campo Meydanı, en güzel gotik kilisesi görüldükten sonra Roma’ya hareket ve varışın ardından otelinize transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Roma gece turuna katılabilirler (25 Euro). Geceleme otelinizde.
ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma şehir turu. Vatikan (San Pietro) Katedrali, Colosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alışveriş ve gezileriniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
ROMA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısından sonra odaların boşaltılması. Havalimanına hareket. Pegasus Havayolları’nın PC 536 sefer sayılı uçuşu ile saat 14.40‘ta İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Pegasus ile İstanbul – Milano / Roma – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,
* Programda belirtilen otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,
* Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
* Venedik, Floransa, Milano ve Roma panoramik şehir turları,
* Milano şehir turu,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)
—* Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
* Venedik Vapuretto Ücreti  (15 Euro) – Tur esnasında rehbere ödenir
—* Roma, Floransa ve Venedik otel vergileri
—* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
UÇUŞ DETAYLARI
* PC 705 İSTANBUL – BERGAMO 11:45 – 13:20

* PC 536 ROMA – İSTANBUL 14:40 – 18:10
OTEL BİLGİSİ
* Como : 4* Just Hotel vb. / 3* Lamazzo Hotel vb.
* Venedik : 4* Noventa Hotel vb. / 3* Bhr Treviso Hotel vb.
* Floransa : 3* Crystal Hotel vb. / 4* Delta Florance Hotel vb.
* Roma: 4* Capital Inn vb. / 3* Blanc Et Noir vb.
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.
NOT
*** İtalya’nın çeşitli şehirlerinde oteller gecelik 2 EUR – 5 EUR  arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcular bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir.***
***Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.***

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com