KLASİK İTALYA TURU


İSTANBUL – VENEDİK
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezinet kontuarı önünde saat 05.45’te buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1867 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.15’te Venedik’e hareket ve yerel saat ile 09.45’te varış. Varışımızın ardından Venedik şehir turu. San Marco Meydanı ve San Marco Kilisesi, Çan ve Saat Kulesi ile Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otele transfer odaların alınması ve serbest zaman. Geceleme otelinizde.
VENEDİK (VERONA) – MİLANO
Sabah kahvaltısından sonrası Milano’ya transfer. Yol üzerinde Verona turuna Turumuzda Roma Arenası, Romeo ve Juliet’in evi, Senyörlük Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Milano’ya hareket ve varışa istinaden Milano şehir tanıtım turu. Tur bitimi ile otele transfer ve geceleme otelinizde.
MİLANO – (CENOVA) – FLORANSA
Sabah kahvaltısından sonrası Cenova turumuz için hareket. Varışımıza istinaden çok zengin sanat, müzik, gastronomi ve mimari özellikleri ile 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilmiş olan Cenova şehir tanıtım turu. Tur bitiminde Floransa’ya transfer. Akşam saatlerinde varış ve otele transfer. Geceleme otelinizde.
FLORANSA (PİSA)
Sabah kahvaltısının ardından Pisa turu için hareket. Pisa Kulesi, Mucizeler Meydanı, katedral ve vaftizhane görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Floransa şehir turumuz ile günümüz devam ediyor. Floransa şehir turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Senyörlük Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından alışveriş ve gezileriniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
FLORANSA – (SİENA) – ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Yol üzerinde Siena turu. Siena şehri tepede Ortaçağ’dan olduğu gibi kalabilmiş, UNESCO Dünya Tarih Mirası içerisinde yer alan en önemli müze kentlerden biridir. Yaklaşık 3 saat sürecek turumuzda Toscana’nin en büyük meydanı olan Campo Meydanı, en güzel gotik kilisesi görüldükten sonra Roma’ya hareket ve varışın ardından otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma şehir turu. Vatikan (San Pietro) Katedrali, Colosseo (Arena), Roma Forumu, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk Çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi alışveriş ve gezileriniz için serbest zaman. Geceleme otelinizde.
ROMA (NAPOLİ&POMPEİ)
Sabah kahvaltısının ardından Napoli & Pompei turu. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv Yanardağı’nın getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra İtalya’nın egzotik ve romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele dönüş ve geceleme otelinizde.
ROMA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısından sonra havalimanına hareket. Türk Hava Yolları’nın TK 1862 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.20‘da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 14.45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
 
Şok Promosyon Tüm Ekstra Turlar Dahil !!
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Venedik / Roma –  İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
* Programda belirtilen otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,
* Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli
* Milano, Cenova, Roma, Floransa ve Venedik panoramik şehir turları,
* Verona turu,
* Siena ve Pisa ,turları,
* Napoli & Pompei turu,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri
* Seyahat Sağlık Sigortası
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro )
* Venedik Vapuretto Ücreti  (15 Euro)
* Yurtdışı çıkış vergisi, (15 TL)
* Roma, Floransa ve Venedik otel vergileri
* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
UÇUŞ DETAYLARI
* TK 1867 İSTANBUL – VENEDİK 08:15 – 09:45
* TK 1862 ROMA – İSTANBUL 11:20 – 14:45
OTEL BİLGİSİ
* Venedik : 4* Nh Mantegna Padova, 4* Noventa Di Piave,4* Tulip Inn Padova
* Milano: 4* Ramada Hotel ,4* Idea Plus Milano San Siro, 3* Ibis Milano Ca Granda
* Floransa : 3* Salus Montecatini, 3* San Marco Montecatini,
* Roma: 4* Sheraton Conference, 4* Barceloa Aran Park, 4* Best Western Tor Vergata
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.
NOT
****Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir***
*** İtalya’nın çeşitli şehirlerinde oteller gecelik 2 EUR – 5 EUR  arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcular bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir***

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com