KLASİK İTALYA TURU


İSTANBUL – MİLANO – VENEDİK
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Gezinet kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1873 sayılı tarifeli seferi ile saat 08.00’da Milano’ya uçuş. Yerel saat ile 10.00’da varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz panioramİK Milano şehir turu için hareket. Turumuzda Duomo katedrali, Fortezza kalesi, La galleria ve dünyaca ünlü moda markaların bulunduğu lüks cadde ve sokaklar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Venedik’e hareket. Varışımızı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda San Marco Meydanı ve Kilisesi, Tövbe Köprüsü, Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi, Giorgio Maggiore Kilisesi ve Büyük Kanal görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer. Geceleme otelinizde.
VENEDİK
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona&Garda gölü turuna katılabilirler (50€). Turumuzda Tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo&Julietin evi, Kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele transfer. Geceleme otelinizde.
VENEDİK – FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından Flroransa’ya hareket. Floransa varışımı takiben panoramik şehir turu. Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Montecatini`deki otelimize transfer. Geceleme otelinizde.
FLORANSA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pisa, Siena ve San Gimignano turuna katılabilirler (75 Euro). Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra UNESCO dünya mirası listesinde bulunan San Gimignano ve Siena şehirleri gezilecektir. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.
FLORANSA – ROMA
Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Güzergâh üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Umbria Şehirleri turuna katılma imkanı (25€). Turumuzda İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Assisi ve Orvieto şehirleri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Roma’ya varış. Varışı takiben panoramik Roma şehir turu. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.
ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli &Pompei (80€) turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya’nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer.
ROMA
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gondolfo) turuna katılabilirler (40€). Papaların yaz Dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge gezildikten sonra İtalya’nın en ünlü outlet bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Tur sonrasında otelimize transfer. Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna (20€) katılabilirler. Geceleme otelinizde.
ROMA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1864 sayılı tarifeli seferi ile saat 19.05’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.25’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Milano / Roma – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti,
* Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
* Programda belirtilen otellerde 7 gece oda kahvaltı bazında konaklamalar,
* Venedik, Floransa, Milano ve Roma panoramik şehir turları,
* Profesyonel rehberlik hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
*— Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)
—* Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
* Venedik Vapuretto Ücreti  (15 Euro) – Tur esnasında rehbere ödenir
*— Roma, Floransa ve Venedik otel vergileri
—* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
UÇUŞ DETAYLARI
* TK 1873 İSTANBUL – MİLANO 08:00 – 10:00
* TK 1864 ROMA – İSTANBUL  19:05 – 22:35
OTEL BİLGİSİ
* Venedik : 4* Noventa Hotel vb. / 3* Bhr Treviso Hotel vb.
* Floransa : 3* Crystal Hotel vb. / 4* Delta Florance Hotel vb.
* Roma: 4* Capital Inn vb. / 3* Blanc Et Noir vb.
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.
NOT
***Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.***
***İtalya’nın çeşitli şehirlerinde oteller gecelik 2 EUR – 5 EUR  arasında değişen turist vergisi uygulamaktadırlar. Bu vergiler fiyatlarımıza dahil değildir. Yolcular bu vergiyi direkt olarak otele ödeyeceklerdir***

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com