Konya Mevlana ( Şeb – i Aruz Turu )

Konya Mevlana ( Şeb – i Aruz Turu )

1.Gün
KONYA – MEVLANA MÜZESİ – ŞEMS – İ TEBRİZİ TÜRBESİ – SEMA TÖRENİ

Değerli misafirlerimiz, 00.00 belirlenen ANKATUR ofisi n önünden yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 08.00 sularında Konya’ya ulaşıyoruz. Ekstra alınan kahvaltı molasını takiben şehir merkezinde bulunan Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise “Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan Matbah ve Hürrem Paşa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân ( Susmuşlar) kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Pasa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selim’in 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile “Şeb-i Arus” havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selsebil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz. Ardından Koyunoğlu Müzesi geziyoruz. Sonrasında Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebriz-i Türbesini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Yemek sonrasında sema törenini izlemek üzere hareket ediyoruz. Sema töreninin ardından otelimize dönüş.
2. Gün
ALAADDİN TEPESİ – KARATAY MEDRESESİ – MERAM BAĞLARI – İNCE MİNARE
Değerli misafirlerimiz otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasında, Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Cami geziyoruz. Ardından Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi geziyoruz.1955’den günümüzde Karatay Cini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan ince minare medresesini gezdikten sonra Meram Bağlarına gidiyoruz. Günümüzü burada bitirerek Gaziantep’e doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gaziantep’e ulaşıyor ve siz sayın misafirlerimizi Anka Tur’un diğer seyahatlerinde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz…

07.12.2019/17.12.2019

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
Lüks Otobüsler İle Ulaşım
Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
Anka Tur Otobüs İçi İkramları
Anka Tur Güvencesi
Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
Zorunlu Seyahat Sigortası
Şeb-i Aruz Giriş Ücreti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Tüm Öğlen Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Tüm Özel Harcamalar
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Müze Ören Yeri Girişleri

NOT:
Yeterli Katılım olmadığı veya Hava şartları uygun olmadığı taktirde acenta turdan 3 gün öncesine kadar turu iptal etme hakkında sahiptir.
Turların kesin kalkışlı olduğunu turdan 3 gün öncesinden bildirilmektedir.
KESİN REZERVASYON için ödemenin tamamının acentaya yapılması gerekmektedir.
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı İle programın seyrinde değişiklik yapabilir.
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri İle bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez.
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar İade edilmez.
Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.
Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda ANKATUR’un Sorumluluğu yoktur.
Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.
Müze kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Müze kart’ı olanlar, Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar, 65 yaş üstü ve 17 yaş altı kişiler için müzeler ücretsizdir. T.C. vatandaşı olmayan misafirlere müze kart maalesef verilememektedir.
Turlarımızda 10-16 Kişilik gruplarda Mercedes Sprinter, 17-28 Kişilik gruplarda Otokar sultan, Isuzu Turkuaz veya Nova, 29-45 Kişilik gruplarda ise Mercedes Travego, Man Neoplan veya Mercedes Tourismo araçlar ile ulaşım sağlanmaktadır.
1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği AnkaTUR ya da AnkaTUR çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır.

– ANKA TUR GAZİANTEP OFİS önü

KİŞİ BAŞI GEZİ ÜCRETİ :415.00 TL

** 10 kişi ve üstü gruplarda özel indirimler uygulanmaktadır. Acentelerimizden fiyat isteyiniz. **
Okulunuz, kurumunuz için 16 kişi ve üstü gruplara özel Halfeti Şanlıurfa Turu istemiş olduğunuz tarihte gerçekleştirilmekte olup grubunuza özel teklif almak için bizi arayabilirsiniz.
Gaziantep Ofis : 0342 336 45 55

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: DEĞİRMİÇEM MAH.MUAMMER AKSOY BULVARI 53/A

ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP
TEL: 0342 336 45 55
GSM: 0 507 740 59 77

E- Posta : gaziantep@ankatour.com