MARDİN MİDYAT HASANKEYF TURU

MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF
1.GÜN: Siz değerli misafirlerimizi saat 01.00 de Anka Tur Ofis önünde hazır bekleyen aracımıza alıyor ve rehberimizin tur hakkında vereceği bilgiler ve araç içi ikramlarımız eşliğinde Mardin serüvenimize başlıyoruz.
2.GÜN: Yolda erken alınacak kahvaltıyı takiben Mardin’i doyasıya yaşamak için Suryanilere ait Deyrul Zafaran Manastırı, Akkoyunlu Sultan Kasım tarafından yaptırılmış Kasımiye Medresesi sonrasında ibadete açık Suryani Kilisesi Kıklar kilisesi takiben Eski PTT Evi, UluCamii elbette enerji depolamak için öğle yemeği, Farklı kemer mimarı yapılarına sahip dar sokakları Abbaralar ve serbest zaman sonrasında Midyat’a dönüyor ve birçok dizinin çekiminin yapıldığı Midyat Devlet Konukevi ziyaretimizi takiben Midyat Gümüşçüler çarşısı başta olmak üzere çarşı ve alışveriş serbest zamanı. Akşam yemeği ve yemek sonrası ekstra alınacak sıra gecesi eğlencesine katılıyoruz. Konaklama otelimizde.
3.GÜN: Otelimizde alınacak kahvaltı sonrası Midyat serüvenine yelken açıyoruz. Milattan Önce’ye dayanan tarihi ile görkemli bir geçmişe, korunmuş bir mimariye sahip olan Midyat’ın ismi de Matiate kelimesinden gelmektedir. Süryanice kökenli bir kelime olup, köyüm, vatanım anlamı taşımaktadır. Muhteşem taş mimariye sahip ilçenin yakın çevresinde Turabdin, yukarı Mezopotamya’da bulunan, inişli-çıkışlı yüksek bir kalker platosu. ‘Tanrı Hizmetkarları Dağı’ olarak da biliniyor. Bunun nedeni ise, 4. yüzyıldan itibaren burada kurulan 80 manastırda, keşişlerin yaşaması ve ibadet etmesi. Bölge sınırları içerisinde birçok manastır ve köy bulunuyor. Mor Gabriel Manastırı ve Turabdin Köyleri’nden Midyat zaz bu platoda gezebileceğiniz otantik yerler arasında. Öğle yemeği Lezzet durağı molamız sonrasında Hasankeyf Antik kente hareket ediyoruz. Antik kent Zeynel Bey türbesi (Akkoyunlulardan kalan tek türbe) El Rızk Camii ve Hasan Keyf Kalesi ziyaretleri sonrası dönüş hazırlıkları ve transfer. Bir başka tur birlikteliğinde tekrar bu heyecanı yaşayabilmek dileklerimizle üzülerek sizlere veda ediyoruz.


21-22 NİSAN
05-06 HAZİRAN
28-29 EYLÜL
12-13 EKİM
26-27 EKİM
28-29 EKİM


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Lüks araçlarımız ile ulaşım
* 1 Gece 4* veya 5 * Otel Konaklaması
* 1 Sabah Kahvaltısı ( açık büfe )
* 1 Akşam Yemeği (Otelde set menü)
* 1618 Sayılı Yasaya Uygun Seyahat Poliçesi
* ANKA Tur Refakati ve Rehberlik Hizmetleri
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan içecekler
* Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
* Müze Giriş Ücretleri

SINIRLI KONTENJAN!!!


GAZİANTEP ANKATUR OFİS ÖNÜ


KİŞİ BAŞI GEZİ ÜCRETİ 350.00 TL
** 10 kişi ve üstü gruplarda özel indirimler uygulanmaktadır. Acentelerimizden fiyat isteyiniz. **
Okulunuz, kurumunuz için 16 kişi ve üstü gruplara özel Kapadokya Turu istemiş olduğunuz tarihte gerçekleştirilmekte olup grubunuza özel teklif almak için bizi arayabilirsiniz.
Gaziantep Ofis : 0342 336 45 55

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.
Adres: Değirmiçem Mah. Muammer Aksoy Bulv. 53/A ŞEHİTKAMİL/GAZİANTEP
TEL: 0342 336 45 55 – 0507 740 59 77
E- Posta : gaziantep@ankatour.com