MOSKOVA – ST.PETERSBURG TURU


İSTANBUL – MOSKOVA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 06.30’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 413 sefer sayılı uçuşu ile 08.30’da Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 12.20’da Moskova’ya varış ve karşılanma. Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, Bosoi Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
MOSKOVA
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı turuna katılabilirler. (35 Euro). Turumuz hemen hemen tüm Dünya’nın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosu gezisi ile başlıyor. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro 1931 yılında inşa edilmeye başlanmış olup, günümüze kadar uzanmıştır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Kremlin turuna katılabilir (50 Euro). 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanısıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ünlü Godunov Restaurantta ekstra olarak düzenlenecek akşam yemeğine katılabilirler. Geceleme otelimizde.
MOSKOVA – ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısından sonra odaları boşaltma ve havaalanına transfer . Aeroflot Havayollarının SU14 uçuşu ile saat 11:40’da St.Petersburg’a hareket. St. Petersburg’a 13:15’te varış ve Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek St. Petersburg’un en ünlü caddesi Nevsky’de bulunan Nevsky Restaurant’ta akşam yemeğine katılabilirler (45 Euro). Akşam yemeğinden sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi turuna katılabilirler (45 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Petergoff Sarayı turuna katılabilirler (50 Euro). Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız için ekstra Pushkin Kasabası ve Ekaterina Sarayı turu düzenlenecektir. (45 Euro). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Arzu eden misafirlerimiz için öğleden sonra ekstra Pavlovsk Sarayı turu düzenlenecektir (50 Euro). I. Paul tarafından yaptırılan 18. yy. Klasik Rus Mimarisi’nin en güzel örneklerinden olan saray ve binaları. Çar Paul’un Avrupa gezileri sonrası inşaa edilen kompleks, özellikle iç mimarisi ve sahip olduğu eserlerle Avrupa’nın en güzel ve zengin saraylarından biri olarak anılmakta ve özellikle “Taht Odası” süslemeleriyle göz kamaştırıcıdır. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra Troika Restaurant’taki akşam yemeğine katılabilirler (70 Euro). Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG-İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayoları’nın TK 402 sefer sayısı ile 18.45’da İstanbul’a hareket. Yerel saat 21.10’da  İstanbul’a varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Havayolları ile İstanbul –Moskova / St. Petersburg – İstanbul ekonomik sınıf uçuşları
* Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli
* Moskova – St. Petersburg arası Aeroflot uçuşu
* Havaalanı / otel / havaalanı transferleri
* Seçilecek  otellerde Moskova’da 2 gece, St. Petersburg’ta 3 gece kahvaltı dahil konaklama
* Moskova ve St. Petersburg panoramik şehir turları
* Profesyonel Türkçe yerel rehberlik hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Yurtdışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
UÇUŞ DETAYLARI
* TK 413 İSTANBUL – MOSKOVA 08:30 – 12:20
* TK 402 ST.PETERSBURG – İSTANBUL 18:45 – 21:10
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com