MOSKOVA – ST.PETERSBURG TURU


İSTANBUL – MOSKOVA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 00.05’da buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Aeroflot Havayolları’nın SU2135 sefer sayılı uçuşu ile 01.55’da Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 05.55’de Moskova’ya varış ve karşılanma. Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Tverskaya Caddesi, Moskova Nehri, Poklonnoya Tepesi, Bosoi Tiyatrosu, Kızıl Meydan ve Kremlin Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme.Öğleden sonra Puskhin Müzesi gezisini ekstra olarak sunabiliriz.(35.EUR) Gezi sonrası otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
MOSKOVA
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Moskova Metrosu, Arbat Caddesi ve Nazım Hikmet Mezarlığı turuna katılabilirler. (35 Euro). Turumuz hemen hemen tüm Dünya’nın en güzel dekore edilmiş metrosu olarak kabul ettiği Moskova Metrosu gezisi ile başlıyor. Her gün milyonlarca kişinin taşındığı bu sanat harikası metro 1931 yılında inşa edilmeye başlanmış olup, günümüze kadar uzanmıştır. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Kremlin turuna katılabilir (50 Euro). 12. yy’da yaptırılan Moskova’nın yanısıra Rusya’nın da simgesi haline gelen Kremlin gezimizde 2 ayrı katedrali gezeceğiz. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Rus gecesi programına katılabilirler.Geceleme otelimizde.
MOSKOVA – ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması. Özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Aeroflot Havayollarının SU16G sefer sayılı uçuşu ile saat 13.35’de St. Petersburg’a hareket. Saat 14.55’de St. Petersburg’a varış ve karşılanma. Havalimanında bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Avrora Gemisi ve Saray Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman.Geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi turuna katılabilirler (45 Euro). Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından ve Neva Nehri yanında bulunan Dünya’nın ve Rusya’nın en büyük müzelerinden Hermitage Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Tur bitimi arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak Kanal turuna katılabilirler (35 Euro). Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan St. Petersburg, Büyük Petro döneminde açılan kanallarıyla adacıklara bölünmüştür. Toplamda 330 adet köprü, kanal, ve adacık bulunmaktadır. Tekne turu esnasında Neva Nehri ve kanallar üzerindeki 18 yy.’a ait büyüleyici mimari yapıları görme fırsatı bulacaksınız. Tur bitimi serbest zaman.Öğleden sonra arzu eden misafirlerimize ünlü Kiliseler Turunu sunabiliriz.( Kanlı kilise-Kazan Katedrali ve St.Isaac 40.Eur )  Tur bitimi otelimize dönüş,serbest zaman.Geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra Pushkin Kasabası ve Ekaterina Sarayı turu düzenlenecektir. (45 Euro). 18. yy.’da Katerina tarafından inşa ettirilen ve Çar kasabası olarak anılan park, saray ve binalar kompleksi. 600 hektarlık bir alanı kaplayan kasabanın ana binası Katerina Sarayı. Buradaki Amber Odası son derece ilgi çekici olmasına rağmen  özellikle yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı birçok turist tarafından ziyaret edilememektedir. Çarlık dönemi aristokrasinin Çar ailesi ile buluştuğu bu ünlü kasabada aynı zamanda ünlü şair Puşkin`in eğitim gördüğü okul da yer alıyor. Arzu eden misafirlerimiz öğleden sonra ekstra Petergoff Sarayı turuna katılabilirler (50 Euro). Finlandiya Körfezi’nde bulunan ve Petro’nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli’ye inşa ettirdiği yazlık saraydır. Paris’teki Versailles’a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Tur bitimi serbest zaman ve geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG – MOSKOVA – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman.Arzu eden misafirlerimize Ünlü Kransdstadt Ada turunu sunabiliriz.(35.Eur) Tur bitimi özel otobüsümüz ile havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Aeroflot Havayoları’nın SU25 sefer sayısı ile 20.30’de Moskova’ya hareket. 21.50’de Moskova’ya varış. Varış sonrası uçak değiştirme ve Aeroflot Havayollarının SU2134 sefer sayılı uçuşu ile 23.10’da İstanbul’a hareket. Saat 01.05’da İstanbul’a varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.

Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com


ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Aeroflot Havayoları ile İstanbul-Moskova&St.Petersburg-Moskova-İstanbul arası uçak biletleri,
* Aeroflot Havayolları ile Moskova/St Petersburg arası ekonomi sınıf uçak bileti,
* Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
* Seçilecek otel kategorisine göre 5 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
* Havaalanı / otel / havaalanı transferler,
* Moskova ve St Petersburg yarım günlük panoramik şehir turları,
* Profesyonel Türkçe yerel rehberlik hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar

UÇUŞ DETAYLARI
* SU 2135 İSTANBUL – MOSKOVA 01:55 – 05:55
* SU 16G MOSKOVA – ST.PETERSBURG 13:55 – 14:55
* SU 25 ST.PETERSBURG – MOSKOVA 20:30 – 21:50
* SU 2134 MOSKOVA – İSTANBUL 23:10 – 01:05 +1

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com