ODESSA – KİEV – LVİV TURU


İSTANBUL – ODESSA
Atatürk Havaalanı Dış Hatlar Terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile saat 05.30’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 465 seferi ile saat 07.40’ta Odessa’ya hareket. Yerel saat ile 09.10’de varış ve karşılanma. Odessa’da panoramik şehir turu. Turumuz esnasında; şehrin en cazip yerlerini görebileceksiniz. Potemkin merdivenleri, Sergey Eisenstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ünlenmiştir. Tolstoy Sarayı ve Catherine Plazası, Potemkin’in sıra dışı yapıtlarıdır. Buradan yolcular Odessa’nın gezilmeye değer yerlerinden “Promorsk Bulvarı”ndan Odessa kentine doğru yürürler. Sonrasında misafirlerimiz eski kent merkezine geçerek; Düğün Sarayı, Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagog ve diğer görülmeye değer yerleri gezebilirler. Tur bitimi serbest zaman Geceleme otelimizde.Arzu eden misafirlerimiz Extra olarak düzenlenecek olan KATAKOMB turuna katılabilirler.(35 Euro) Sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan katakombları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km. civarındadır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
ODESSA – KİEV
Sabah kahvaltısının ardından odalarımızın boşaltılması ve  özel otobüsümüz ile Odessa’dan Kiev’e Hareket. Varışımıza istinaden Panoramik şehir turu .Turumuz esnasında Vladimirskaya Caddesi üzerinden Merkez Opera ve Bale Binasından sonra Altın Kapı önünden geçip, Aya Sofya Meyda’nında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman bitiminde özel otobüsümüz ile Dostluk Heykeli’nin bulunduğu Dostluk Tepesi’nden hareket ve burada 20 dk. fotoğraf molamız var. Buradan Kiev’in en eski semti Padol semtinden ve Başbakanlık, Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek, Kiev’in kurucularının heykeli önünde 10 dk. başka bir fotoğraf molası veriyoruz. Mola bitimi Mihaylovski Meydanı’na hareket ve Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, otobüsle Andrevski yokuşuna geçiliyor. Burada da 40 dk.lık alış veriş molası veriyoruz. Tur bitimi otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
KİEV
Sabah kahvaltısı ve serbest zaman. Arzu eden konuklarımız için ekstra olarak düzenlenecek olan Pecharskaya Lavra Manastırı ve 2. Dünya Savaşı Müzesi turlarına katılabilirler. Manastır eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI yy. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. İki kısımdan oluşmaktadır, üst kısım ve alt kısım. Günümüzde manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu yüzden dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hristiyanları bu manastırı ziyaret etmektedir ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Ayrıca manastırın içinde Güzel Sanatlar Müzesi ve dünyada başka bir eşi olmayan Mikro Minyatür Müzesi bulunmaktadır. 2. Dünya Savaşı Müzesi, ikinci dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan bir komplekstir. Açık kısım ve kapalı kısım olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Açık hava kısmında ölümsüz ateş, ikinci dünya savaşında kullanılan silah envanteri ve vatan ana heykeliyle zafer gününde tören yürüyüşünün yapıldığı toplu bataryalı yürüyüş yolu bulunmaktadır. Kapalı kısım ise vatan ana heykelinin altında bulunan iki katlı müze kısmıdır ve burda ikinci dünya savaşına ait belgeler, resimler ve katliamlarda kulanılan araçlar sergilenmektedir (giyotin makinası, insandan yapılmis sabun, insan derisinden yapılmış eldiven, kemik öğütme makinası.) Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
KİEV – LVİV
Sabah kahvaltısının ardından odalarımızın boşaltılması ve 5 saat sürecek Lviv yolculuğumuz için tren istasyonuna Hareket . Varışımızın ardından , Lviv şehir turu . Yürüyerek yapılacak olan turumuzda II.Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, Poltva Nehri, en eski katedral ve kiliselerin bulundunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
LVİV
Sabah kahvaltısı ve sebest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Lviv’e yarım saat uzaklıkta bulunan ekstra olarak  düzenlenecek şato turuna katılabilirler. (50 Eur ) Lviv şehrinin dışında kurulmuş 7 adet Şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 4 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.’dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Stargorod Restaurant’ındaki akşam yemeğine katılabilirler ( 35 Eur ) Geceleme otelimizde.
LVİV – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve son hazırlıklar için serbest zaman. Özel otobüslerimiz ile havaalanına hareket. Bilet, bagaj ve gümrük işelemlerinde sonar Türk Havayolları’nın TK 442 sefer sayışı uçuşu ile saat 15.20’te İstanbul’a harket. Yerel saat ile 17.25’te varış. Turumuzun ve servislerimizin sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Havayolları ile  İstanbul – Odessa / Lviv – İstanbul uçuşları,
* Odessa – Kiev arası Otobüs seyahati ve Kiev – Lviv arası tren bileti,
* Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli,
* 3 * & 4 * otellerde oda – kahvaltı konaklama,
* Havaalanı / otel / havaalanı transferler,
* Yarım günlük panoromik şehir turları,
* Profesyonel yerel rehberlik hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Yurtdışı çıkış vergisi (15 TL)
* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar,
UÇUŞ DETAYLARI
* TK 465 İSTANBUL – ODESSA 07:40 – 09:10
* TK 442 LVİV – İSTANBUL 15.20 – 17:25
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları, uçak saatleri değişebilir. Tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com