PORTEKİZ – İSPANYA TURU


İSTANBUL – SANTİAGO DE COMPOSTELA – PORTO
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 06.45’de buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın TK 1315 tarifeli seferi ile saat 08.40’da Santiago de Compostela’ya uçuş. Yerel saat ile 14.00’da inişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle panoramik şehir turu. Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve 2000 yılı Avrupa Kültür Başkenti ve St. James Hac Yolu’nun son durağı olan bu destansı şehirde Katedral, Plaza del Obradoiro, Pazo de Fonseca, Hostal de los Reyes Catolicos ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası Porto’ya hareket. Otele yerleşme ve geceleme.
PORTO – LİZBON
Sabah kahvaltısı sonrası Porto şehir turu. Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Portekiz’in başkenti Lizbon’a hareket. Varış ve otele yerleşme. Geceleme otelinizde.
LİZBON
Sabah kahvaltısı sonrası Lizbon şehir turu. Turumuzda; Rossio Meydanı, St. Georges Şatosu’nun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı, Sao Jorge Kulesi ve Alfama görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Sintra” turuna katılabilirler (65 Euro). Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca, Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabası ve Estoril görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Lizbon’a otele dönüş ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Fado Gecesi’ne katılma imkanı (70 Euro). Geceleme otelinizde.
LİZBON – MADRİD
Sabah kahvaltısı sonrası özel otobüsümüzle Madrid’e hareket. Yaklaşık 6 saat sürecek yolculuk sonrası Madrid’e varış ve panoramic şehir turu. Görülecek yerler arasında Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana,  Kraliyet Sarayı ve Puerto de Alcala bulunmaktadır.Tur sonrası otelinize yerleşme. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Flamenco Gecesi’ne katılma imkanı (40 Euro-ulaşım dahil değildir). Geceleme otelinizde.
MADRİD
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo turuna (50 Euro) katılma imkanı. 15 y.y.’a kadar Müslüman, Yahudi ve Hıristiyanların bir arada barış içinde barındığı, UNESCO tarafından açık hava müzesi ve kültür şehri ilan edilen UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Toledo’da, dünyanın en zengin katedrallerinden biri olan ve içerisinde ünlü ressam El Greco’nun orijinal tablolarının da bulunduğu Toledo Katedrali, San Juan de Los Reyes Catolicos Manastırı, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi) altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkanlar ile Toledo’nun en eski sinagogu görülecek ve 15. & 16 y.y Arabesk ve Batı mimari değerleri arasında güzel bir gün geçireceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelinizde.
MADRİD – BURGOS – BİLBAO
Sabah kahvaltısının ardından Bilbao’ya hareket. Yol üzerinde Castilla-Leon Krallığı’nın 5 y.y. boyunca başkenti olmuş Burgos’ta şehir turu.  Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan Burgos Katedrali, Las Huelgas Manastırı ve Plaza del Mercado görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Bilbao’ya varış ve şehir turu. Plaza Nueva, Katedral, Güzel Sanatlar Müzesi, Guggenheim Müzesi ve Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası otele yerleşme ve geceleme.
BİLBAO – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Daha sonra Bilbao Havalimanı’na transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1316 sefer sayılı uçağı ile saat 17.00’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21.55’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Havayolları ile İstanbul – Santiago de Compostela / Bilbao – İstanbul uçak bileti,
* Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
* 3* & 4* * otellerde toplam 6 gece oda kahvaltı konaklamalar,
* Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transferler,
* Santiago de Compostela, Porto, Lizbon, Madrid, Burgos ve Bilbao şehir tanıtım turları,
* Türkçe rehberlik hizmetleri,
* Seyahat Sağlık Sigortası,
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
* Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
* Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
* Programda belirtilmeyen tüm ekstra gezi ve turlar,
* Müze ve ören yerleri girişleri,
UÇUŞ DETAYLARI
*TK 1315 İSTANBUL – SANTİAGO DE COMPOSTELA 08:40 – 14:00
*TK 1316 BİLBAO – İSTANBUL 17:00 – 21:55
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet,  havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com