ST.PETERSBURG TURU


İSTANBUL-ST.PETERSBURG
Atatürk Havalimanı gidiş terminalinde 22:50’de buluşma. (16 Mayıs’ı – 17 Mayıs’a bağlayan gece) Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Rossiya Hava Yolları’nın FV 296 tarifeli seferi ile saat 01.00’de St. Petersburg’a hareket. Saat 05.20’de St. Petersburg’a varış. Pasaport işlemlerinin ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ile otele transfer, Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra panoramik St. Petersburg şehir turu için hareket. Turumuz esnasında; Nevsky Caddesi, Puşkin Anıtı, Aziz Petro ve Pavel Kalesi, Avrora Savaş Gemisi, Saray Köprüsü, Meryem’e Müjde ve Teslis Köprüleri, Mermer Saray, Kışlık Saray ve Saray Meydanı, Amirallik Binası, İshak Katedrali, Kanlı Kilise, Kazan Katedrali, St. Petersburg Devlet Üniversitesi, Liman Fenerleri ve Savaş Müzesi panoramik görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otele dönüş, odalara yerleşme. Dinlenme otelimizde.
ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra olarak düzenlenecek Hermitage Müzesi turuna (45€) katılabilirler. Dünyanın beş çağını yansıtan orijinal ve değerli yaklaşık 3 milyon eseri barındırmaktadır. Dünyanın en kapsamlı üç müzesinden biri olan Hermitage, en çok tablo koleksiyonunun bulundurmasıyla nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmiştir. Çar ve Çariçelerin eşyaları, Petro’nun yüz maskesi, tahtlar, içleri doldurulmuş şövalye atları, malakit, lazurit , akik ve rodanit taşlarından vazolar, 5 asırlık Belçika halıları, 2000 yıllık İtalyan ve Yunan vazolar, II. Katerina’nın sevgilisine yaptırdığı Tavus Kuşu saati, Leonardo Da Vinci, Rembrandt, Raffaello, Michelangelo, Van Gogh gibi dünyaca ünlü ressamların eserleri anlatımlarıyla tanıma imkanı bulacaksınız.  Öğleden sonra arzu eden konuklarımız için ekstra olarak düzenlenecek olan Kuzeyin Venediği olarak adlandırılan Neva Nehri’nde Tekne Gezisi’ne (35€) katılma imkânı. Şehri en iyi açıdan fotoğraflayabileceğiniz bu turda, bize ayrılan tekne ile şehrin en önemli yapılarının yanından profesyonel rehber anlatımıyla geçeceksiniz.  Akşam ise  ekstra Troika Restaurant’ta akşam yemeği (70€) organize edilecektir.  Türk damak tadına uygun Rus yemekleriyle güzel bir Rus dans show izleyeceksiniz. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için öğleden sonra ekstra Pavlovsk Sarayı Turu (50€) düzenlenecektir. 18. Asırda  II. Katerina’nın oğlu  I. Paul için yaptırılan saray, sahip olduğu klasik stil ve rokoko üslubuyla diğer saraylardan farklı bir özelliğe sahiptir. Çar Paul ve eşinin Avrupa gezileri sonrası beraberlerinde getirdikleri eserlerin yoğun olarak yer bulduğu odaları ilüzyonik ve akustiktir. Saray’da I. Paul’un Alman asıllı eşi Mariya Feyodorov’nın kendi elleriyle yaptığı  fildişi eserler, tablolar ve süslemeler yanında kütüphanesi ve sahip olduğu yüzlerce kitapla da dikkatinizi çekecektir. Ayrıca Fransa’nın Bourbon Hanedanlığı’nın son Kralı XVI. Louis’in hediyeleri bu sarayın odalarında bulunmaktradır. Öğleden sonra arzu eden konuklarımız için ekstra düzenlenecek olan Peterhoff Sarayı ve Bahçeleri turuna (60€) katılabilirler. Fin Körfezinde bulunan bu sarayın planını Çar I. Petro çizmiştir. Paris’teki Versailles’a rakip bahçeleri, 150 anıtsal çeşme ve 4 tarihi şelalesiyle muhteşem bir saray kompleksidir. Saray içinde Çar ve Çarların özel eşyaları, Türk-Rus Savaşını anlatan tabloları, altın kaplama salon ve merdivenleriyle sizi etkileyecektir. Rusya’nın 7 harikasından biri olan saray ve bahçeleri II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir. Rusya’ya gelenlerin görmeden gidemeyecekleri özelliktedir. Tur bitimi otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
ST.PETERSBURG-İSTANBUL
Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve havalimanına transfer. Rossiya Havayolları’nın FV 295 nolu seferi ile saat 10.10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Saat 12.30’da İstanbul’a varış.  Turumuzun sonu.


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Atatürk Bulvarı 109/1
Kızılay – Çankaya
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 507 740 59 77
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

ÖN BİLGİ
Bu tur misafirlerimizin daha uygun fiyatlara yurtdışına çıkabilmeleri adına üretilmiş promosyon bir turdur.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

* Rossiya Havayolları ile İstanbul / St. Petersburg /  İstanbul ekonomik sınıf uçuşları,
* Havaalanı vergileri ve servisleri bedeli
* Havaalanı / otel / havaalanı transferleri,
* St. Petersburg panoramik şehir turu,
* Belirtilen kategori otellerde 3 gece kahvaltı dahil konaklama,
* Profesyonel Türkçe yerel rehberlik hizmetleri.

 

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Yurtdışı çıkış fonu (15 TL )
* Seyahat Sağlık sigortası
* Ekstra turlar ve kişisel harcamalar
UÇUŞ DETAYLARI
* FV 296 İSTANBUL – ST.PETERSBURG 01:00 – 05:20
* FV 295 ST.PETERSBURG – İSTANBUL 10:10 – 12:30
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Atatürk Bulvarı 109/1
Kızılay – Çankaya
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 507 740 59 77
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Atatürk Bulvarı 109/1
Kızılay – Çankaya
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 507 740 59 77
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com