YALTA – SİMPEREFOL TURU


İSTANBUL – SİMFEROPOL – YALTA
Atatürk havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla 05:00’da  buluşma. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 463 sefer sayılı uçuşu ile 07:25’de Simferopol’e hareket. Yerel saat ile 09:00’ da varışımızın ardından alanda bekleyen özel otobüsümüzle Yalta’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 1buçuk saatlik bir otobüs yolculuğu sonrasında Yalta’ya varıyor ve panoramik şehir turuna başlıyoruz. Bu turumuzda görülecek yerler arasında Kırlangıç Tepesi, Livadya Sarayı ve eski şehir merkezi bulunmaktadır. 1945 yılında Stalin, Churchill ve Roosevelt’in tarihi buluşmasına ev sahipliği yapan şehri  panoramik olarak gördükten sonra otelimize transfer ve odalara yerleşmenin ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Massandra Şatosu ve şarap tadımı turuna katılma imkanı. Dünyanın en kaliteli şarap üretim yerleri arasında sayılan Massandra, doğal güzellikleri ile de ön plana çıkmaktadır. Tur sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Massandra Şatosu ve Şarap Tadımı Turu : 50 € (Kişi Başı)
YALTA
Sabah kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dinlenme, alışveriş ve gezme imkanı. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği  olan tam gün Aipetri Turuna katılma imkanı. Bu turumuzda yaklaşık 15 dakikalık teleferik yolculuğu sonrasında Aypetri Dağı’nın zirvesindeki yaylaya erişip, Tatar ailelerin kurmuş olduğu pazarı gezeceğiz. Muhteşem manzaralar eşliğinde gerçekleşecek olan turumuzda fotoğraf meraklıları için unutulmaz kareler çekme imkanı olacak. Tur sonunda  otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Ai Petri Turu : 40 € ( Kişi Başı )
YALTA – SİMFEROPOL
Sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla Simferopol’a hareket ediyoruz. Yaklaşık 1buçuk saat sürecek otobüs yolculuğundan sonra 2 gece konaklayacağımız otelimize varış ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Evpatorya turuna katılma imkanı. Evpatorya turunda göülecek yerler arasında Mimar Sinan’ın yapmış olduğu Cuma Camii, Odun Pazarı Kapısı, Tekkiye Dervişleri – Karay Turkları İbadethenesi, Sinagog be Büyük Ortodoks Kilisesi bulunmaktadır. Tur sonunda otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
Evpatorya Turu : 40 € (Kişi Başı)
SİMFEROPOL
Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Alışveriş, dinlenme ve gezme imkânı. Dileyen misafirlerimiz için rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Bahçesaray & Sevastopol turuna katılma imkanı. Bu turumuzda öğle yemeğinden önce görülecek yerler arasında 1783 yılında Kırım Hanları tarafından kullanılan Hansaray, Elçi Kapı, Gözyaşı çeşmesi, Harem ve Tarih Müzesi, Zincirli Medrese bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi lokal bir restoranda aldıktan sonra Sevastopol’e geçiyoruz ve Amiral Nakhimov Maydanı’nı, Türk Şehitliği’ni ve adete açık hava müzesi gibi olan kentin çeşitli bölgelerine yayılmış 1800ün üzerinde anıt eserin bazı önemlilerini gördükten sonra Simferopol’e geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Bahçesaray & Sevastopol Turu : 65 € ( Kişi Başı )
SİMFEROPOL – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı sonrası rehberimizin belirleyeceği havalimanı transferi buluşma saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Eski Kırım olarak da adlandırılabilecek Feodosya & Sudak Turu’na ( Ekstra 45 €)  katılma imkanı.  Bu turumuzda görülecek yerler arasında Baybars Camii, Özbek Han Camii ve Medresesi, Kefe Ceneviz Kalesi, Kefe Cami, Ayvazovski Müzesi, Stamboli Köşkü, Sudak Kalesi bulunmaktadır. Tur bitiminde  Simferapol’e dönüş yolculuğu ve buluşma saatinde özel aracımızla Simferopol Havalimanı’na transfer. THY’nın TK462 sefer sayılı uçağıyla 21:30’da İstanbul’a hareket ve yaklaşık 1buçuk saatlik bir yolculuk sonrası 23:20’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..


Bu tura gitmek istediğiniz dönem ile ilgili olarak ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Atatürk Bulvarı 109/1
Kızılay – Çankaya
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 507 740 59 77
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
* Türk Havayolları tarifeli seferi ile ekonomi sınıfı  Istanbul  – Simferopol – İstanbul uçak bileti,
* Alan vergileri,
* Yalta’da seçilen kategori otelde 2 gece konaklamalar,
* Simferopol’de seçilen kategori otelde 2 gece konaklamalar,
* Sabah kahvaltıları,
* Havalimanı – Otel – Havalimanı Arası Transferler,
* Panaromik Yalta şehir turu,
* Panaromik Simferopol şehir turu,
* Türkçe Rehberlik Hizmeti,
* Seyahat Sağlık Sigortası.
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
* Yurtdışı çıkış fonu (15 TL)
* Ekstra turlar
* Kişisel Harcamalar
UÇUŞ DETAYLARI
*TK 463 İSTANBUL – SİMFEROPOL 07:25 – 09:00

*TK 462 SİMFEROPOL İSTANBUL 21:30 – 23:20
LAHEY PROTOKOLÜ
Gezinet, havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçak saatlerinin değişebileceğini bilerek turu satın almıştır.

Bu tur veya başka bir yurtdışı turuyla ilgili olarak size en uygun fırsatları ve indirimleri öğrenmek için ofisimizle iletişime geçiniz.
Ankara Merkez Ofis:
Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com

Rezervasyon için aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşmanız yeterlidir.

Adres: Necatibey Caddesi
Ankara İş Hanı 8/102
Kızılay Çankaya-ANKARA
TEL: 0 312 419 07 19
GSM : 0 542 420 80 08
GSM: 0 507 119 97 27
Facebook: www.facebook.com/ankatur
E- Posta : info@ankatour.com